На Волині з’явилося орнаментоване подвір’я

від Комарі Альберт

Новий вид дизайнерського мистецтва з оформлення будівель поширюється регіонами Західної України. Після закарпатської новації орнаментований будинок з’явився і на Волині.

Микола Левчук, мешканець села Древині, що на Волині,  прикрасив свій будинок українською орнаментикою. Узори чоловік виклав із кришок від пластикових пляшок, і не тільки проявив творчу думку, а й сприяє збереженню екологіюї адже знайшов повторне застосування для сміття, яке довго розкладається та забруднює наше довкілля.

На Волині з’явилося орнаментоване подвір’я

Микола Левчук – художник, раніше він писав картини. Однак після нещасного випадку з рукою улюблену справу довелося покинути. Чоловік довго не міг знайти нове заняття, яке приносило б стільки ж задоволення, як і писання картин. Однак якось у газеті він прочитав статтю про жінку із Закарпаття, яка прикрасила свій будинок і двір різнокольоровими кришечками.

Ця ідея настільки сподобалась чоловіку, що він вирішив її “позичити” і взявся за справу – почав збирати кришки з пластикових пляшок. Адже на задум, який зародився в голові художника, їх потрібно було чимало. Майстер вирішив викласти візерунки на своєму будинку. Але не просто прикрасити кришечками стіни хати, а викласти ними різноманітні орнаменти.

На Волині з’явилося орнаментоване подвір’я - фото 2

Чоловік каже, що, окрім часу й зусиль, на цю мозаїку пішло близько 20 тисяч кришечок, які збирав близько 16 років. Спочатку він хотів зробити чорно-білий візерунок, але пізніше зрозумів, що тоді буде не той ефект. Адже кольоровий – яскравіший і на будинку дивиться набагато гарніше.

Він зізнався, що хоч це заняття йому й приносить величезне задоволення, але “вишивати” будинок не легко. Це – довга і кропітка робота, яка вимагає не лише таланту, а й терпіння і наполегливості.

“Насамперед я усі узори малював на папері, робив чернетки, підбирав кольори, кілька разів їх міняв., – каже Микола Левчук. – Потім тренувався: викладав ці візерунки на підлозі. Опісля виміряв стіну, робив спеціальні розрахунки і на вигладженій ґрунтовкою поверхні будинку креслив невеличкі квадратики, щоб знати куди саме чіпляти кришечку, і писав якого саме кольору він має там бути. А вже після цього брав кришечку на морозостійкий клей для зовнішнього використання, щоб довше трималась”, – розповів чоловік.

На Волині з’явилося орнаментоване подвір’я - фото 3

Самі узори наносити на будинок почав минулого року, а закінчив цьогоріч навесні.

За словами Миколи, під час “вишивання” будинку виникали й труднощі. Наприклад, є кришечки, які на сонці вигоряють, втрачають свій колір і стають білими. Тоді їх приходиться замінювати. Також він боявся, що приклеєні кришечки не витримають сильного вітру і повідпадають. І тоді всі зусилля будуть даремними. Але вітер не завдав “вишиванці” ніякої шкоди.

Ще одна «родзинка» Миколи – до хати веде доріжка-вишиванка, яку він також виклав з кришок. А також в українські орнаменти “вдягнена” і літня кухня на подвір’ї.

На Волині з’явилося орнаментоване подвір’я - фото 4

Тепер талановитий майстер хоче “одягнути у вишиванку” весь будинок. Наразі збирає кришечки, адже їх потрібно чимало.

“Найбільше потрібні білі й жовті, бо вони зараз чомусь рідкісні. І знайти їх важко”, – ділиться майстер.

Микола тішиться, що його будинок став найгарнішим і найоригінальнішим в селі. Він каже, що його творіння подобається людям. Жителі Древинь також запевнили, що пишаються талановитим односельчанином, а будинок, прикрашений різнобарвною і неймовірно красивою вишиванкою, називають окрасою їхнього села.

За матеріалами bug.org.ua

Схожі публікації

Залишити коментар