В Лондоні дерусифікували та денацифікували картину відомого французького художника на “Українські танцюристи”

від svit_admus

Нещодавно, після кампанії українців у соціальних мережах, національна галерея в Лондоні змінила назву картини Едгара Дега “Російські танцюристи” на “Українські танцюристи”.

Таке рішення у Лондоні прийняли після того, як українці розгорнули відповідну кампанію у соцмережах.

Варто зазначити, що на пастельній картині відомого французького імпресіоніста зображена група молодих артистів зі стрічками для волосся яскраво-блакитного та жовтого кольорів, національних кольорів України.

Прессекретар Національної галереї сказав в коментарі Guardian : “Назва цієї картини була предметом обговорення протягом багатьох років і висвітлюється в науковій літературі; проте протягом останнього місяця було зосереджено на ній більше уваги через поточну ситуацію, тому ми вважали, що настав відповідний момент оновити назву картини, щоб краще відображати тему картини”.

Нагадаємо, минулого місяця історик Олеся Хромейчук, директорка Українського інституту в Лондоні,  написала в німецькому журналі Der Spiegel: “Кожна поїздка до лондонської галереї чи музею з експонатами мистецтва чи кіно з СРСР виявляє навмисне чи просто ліниве неправильне тлумачення регіону як одна нескінченна Росія; так, як хотів би це бачити нинішній президент Російської Федерації”.

“У рідкісних випадках, коли українця не представляють як росіянина, — продовжила вона, — його чи її можуть представити як “народженого українцем”, як це було з режисером Олександром Довженком на одній із великих виставок. про революційне мистецтво в Лондоні”.

Два тижні тому українка Таня Колотуша, яка проживає в Лондоні, звернулася до Національної галереї в Instagram через неправильне маркування малюнка Дега, який був створений приблизно в 1899 році і придбаний закладом у 1998 році.

“Чи варто чекати, коли Україна виграє війну, перш ніж починати грандіозні зміни на культурному фронті”, – написав Колотуша. Через тиждень галерея відповіла, що етикетку оновлено.

До слова, пастель, яка зберігається у Лондонській національній галереї є не єдиним твором Дега, де зображені українські танцівниці. Художник створив цілу серію пастелей, яку назвав «оргією кольору». Роботи зберігаються в Національній галереї Швеції, в Музеї Геті в Лос-Анжелосі, у Музеї витончених мистецтв у Г’юстоні, а також у приватних колекціях. Усі вони значаться у каталогах як «Російські танцівниці».Схожі публікації

Залишити коментар