Справжня турецька казка…. Байрактар

від svit_admus

Мало хто знає, що за назвою улюбленого всіма нами останніми тижнями безпілотника Байрактар, живе добра східна казка тисячі і однієї ночі… Справжня турецька казка….

Отже: Сельчук Байрактар- народився 7 жовтня 1979 року. Його батько — Оздемір Байрактар, засновник і власник компанії «Baykar Makina», яка займається розробками в авіаційно-космічної галузі, виробляє робототехніку та системи управління, а також безпілотні літальні апарати.

Сельчук закінчив Стамбульський технічний університет в 2002 році і має ступінь магістра Пенсильванського університету і Массачусетського технологічного інституту. Він також є доктором наук Технологічного інституту Джорджії.

Але широку популярність Сельчук отримав в травні 2016-го, взявши участь в об’єднаних військово-тренувальних навчаннях в Ізмірі, де компанія «Baykar Makina» представила свою нову розробку: розвідувальний безпілотний літальний апарат «Bayraktar TB2». За рішенням начальника Головного штабу Збройних сил Туреччини Хулусі Акара, даний БПЛА був прийнятий на озброєння турецької армії. Сельчук також має ліцензію пілота.

І ось цей фантастичний хлопець присвячує свій винахід своїй коханій дівчині і просить її руки, а ім’я цієї східної принцеси Сюмейє Ердоган

31-річна Сюмейє – наймолодша донька Президента Туреччини Реджепа Ердогана і його улюблениця.

“Батько називає дочку не інакше, як “моя газель”, – повідомляє кореспондент турецької служби ВВС Ірем Кокер. – “У Туреччині цим словом називають вродливих і дорогих людей”.

Сюмейє отримала освіту за спеціальністю “політологія” у США та Великій Британії і працювала радником свого батька, коли той керував “Партією справедливості та розвитку” (AKP), і супроводжувала його у різноманітних дипломатичних поїздках.

У 2015 році з’являлися чутки, що Сюмейє, можливо, візьме участь у парламентських виборах, але цього не сталося.

Зараз Сюмейє обіймає скромну посаду в організації із захисту прав турецьких жінок. Крім участі в кампанії батька, Сюмейє також відкрито підтримує його та його уряд.

Сельчук грає ключову роль в розробці і виробництві нових безпілотних літальних апаратів своєї компанії.

Olena Bilous.

Схожі публікації

Залишити коментар