Український Національний Музей в Чикаґо отримав цінний подарунок – роботу художника Володимира Патика

від Стожари

Український Національний Музей в Чикаґо отримав цінний подарунок – неймовірну роботу художника Володимира Патика (1926-2016).

Про цінний подарунок повідомив Український Національний Музей в Чикаґо на своїй сторінці у Фейсбук.

Роботу знаного художника Володимира Патика подарували Ростислав та Ірена Маркевичі (Чикаґо), і знаходилася вона в колекції св. пам’яті др.Мирослави Іванців, меценатки української культури та науки.

“Музеям та галереям сьогодні за честь мати в своїй колекції роботи Володимира Патика. Цей день настав…Український Національний Музей отримав неймовірну роботу художника Володимира Патика (1926-2016), яку подарували Ростислав та Ірена Маркевичі (Чикаго), знаходилася вона в колекції св. пам’яті др.Мирослави Іванців, меценатки української культури та науки. Ми пишаємося українцями Чикаго, які зберегли безцінні колекції українського малярства і передають їх музеєві. Дякуємо!”, – йдеться у повідомленні.

За спогадами Володимира Патика довідуємося, що “з малих літ старався дуже стертим олівчиком зафіксувати на папері своє обійстя, сільську річку Суходілку, верболози, ліс, житні та пшеничні поля, поскладані копи збіжжя та особливо цвітіння льону, адже ця голубизна зливалася з небом — яка то була краса! На нашому подвір’ї зажди пишним цвітом цвіли мальви, бузок, а в кінці городу росли яблуні та вишні…”.

Народжений 9 жовтня 1926 року в галицькому селі Чорний Острів (на Жидачівщині, Львівська обл.), він увібрав від родини і від природи усе найкраще… Його улюбленими письменниками були Тарас Шевченко, Іван Франко, Василь Стефаник. Друзі — Ярослава Музика, Михайло Бойчук.

1942-1944 р. – навчався у Державній мистецько-промислової школі у Лвові. Тепер свій талант вдосконалював під впливом класиків ураїнського малярства Михайла Осінчука, Євгена Нагірного, Миколи Федюка, Омеляна Ліщинського, Антона Малюци, Вітольда Манастирського та ін..

Дипломну роботу художник виконував під керівництвом Йосипа Бокшая в інституті прикладного мистецтва, а колегами по духу були Карло Звіринський та Роман Сельський…

1958 – Член Спілки Художників України
1996 – Заслужений художник України
1999 – Лауреат Національної премії ім.Т.Г. Шевченка
2006 – Народний художник України
2009 – нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого V ст.

Володимир Патик – один із найкращих представників львівської живописної школи, силою якої була ігнорація соцреалізму, імітація співжиття через призму свого, національного, яке чітко прослідковувалося у кожній роботі…самовдосконалювався на міжнародних пленерах… Впродовж всього життя з любов’ю вписував у полотна код нації… Він здобув широке визнання. Його виставки відбулися в багатьох країнах світу.

Український Національний Музей в Чикаґо також висловив вдячність др. Марії Грицеляк та др. Юрієві Грицелякові за уроки культурної дипломатії.

Схожі публікації

Залишити коментар