Павло Клімкін: “Антиолігархічний закон віддаляє Україну від ЄС і НАТО”

від Комарі Альберт

Ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ухвалений Верховною Радою закон щодо олігархів віддаляє Україну від ЄС і НАТО, які чекають від країни системних змін.

Про це Клімкін написав у Facebook.

“Прийняття сьогодні “антиолігархічного” закону віддаляє нас від ЄС та НАТО. І досить суттєво. Я двома руками за обмеження впливу олігархів. Ми не перші, хто з ними бореться. Американці прийняли закон Шермана ще наприкінці 19 століття. І він був спрямований на усунення їхнього монопольного впливу. Таке рішення, звичайно, ніяк не могли прийматися без американської судової системи. Але прийнятий сьогодні закон не запроваджує нічого з цивілізованого арсеналу обмеження впливу олігархів: ані покращення судової системи, боротьби з корупцією, ефективної роботи регуляторних органів (що передбачає чесні і прозорі конкурси до них, а також аудит їхньої діяльності), ані корпоративне управління і ще багато чого. Зверніть увагу, що саме цього хочуть від нас ЄС та НАТО. Подобається нам чи ні, але там сформувався чіткий консенсус, щоб без визначальних досягнень у цих сферах, ми вперед у нашій європейській та євроатлантичній інтеграції не просунемося”, – написав Клімкін.

На думку дипломата, закон сприятиме “договорнякам” із олігархами та “ручному” управлінню.

“Для зовнішньої політики і для наших європейських прагнень цей закон не працює. Для внутрішньої – можливо: у сенсі контролю над ЗМІ або “договорняків” з олігархами. І ця зворотна сторона закону скоро стане досить очевидною: як всередині, так і для наших західних партнерів. Тобто сенс цього закону – поставити суттєву частину внутрішньої політики, так би мовити, на “ручник”. І це теж віддалятиме нас від ЄС та НАТО, які хочуть в Україні системних змін. А “ручник” ще ніколи ефективно не спрацював. За виключенням одного дуже відомого прикладу: це путінська Росія. Там російський режим зробив олігархів своєю частиною. Всі вони ходять під команду, а про ЗМІ і говорити нема чого. Очевидно, що в Україні така модель неможлива і, сподіваюсь, для сьогоднішньої влади не бажана. А з нашими західними партнерами тепер з’явилася ще одна непроста тема для обговорення. Хоча вони, скоріше за все, нічого і не скажуть: просто посміхатимуться”, – підсумував Клімкін.

Схожі публікації

Залишити коментар