Данія презентує унікальну виставку, присвячену зв’язкам вікінгів із Київською Руссю

від Кравців Ігор

У данському археологічному та етнографічному музеї «Мосгорд» на початку наступного року відкриється виставка, присвячена зв’язкам вікінгів з Київською Руссю.

Про це повідомляє Посольство України в Королівстві Данія.

За задумом організаторів виставки, вона перенесе відвідувачів у сценографічну подорож в епоху тривалістю близько 250 років, приблизно у 800-1050 роки нашої ери, яку називають епохою вікінгів. Основна увага виставки буде сфокусована на відкритті цими грізними кораблебудівниками, моряками та торговцями східноєвропейських земель, де вони, поєднуючи дипломатію з кровопролитними битвами, здобули владу та величезні багатства.

– Експедиції вікінгів на захід до Нормандії та Англії добре вивчені та описані. Але щодо їхніх подорожей на схід через Балтійське море і далі до Візантії та Арабського халіфату ми не маємо такої чіткої картини. У «Мосгорді» у нас давно було бажання створити спеціальну виставку з новим поглядом на вікінгів та їх поселення і подорожі на схід. Ми опиратимемося на останні знання і розповімо незвичайну та для багатьох дивовижну історію про вікінгів, – каже директор музею Медс Келер Хольст.

Завдяки великим розкопкам та міжнародному науковому співробітництву «Мосборга», в першу чергу, з Національним музеєм історії України та регіональними українськими музеями Чернігова, Харкова та Житомира, виставка проллє світло на контакти вікінгів зі світами та культурами, які були чужими для них – від народів нинішньої Балтії, України до Візантії та Арабського халіфату. До підготовки виставки також залучено музеї Польщі, Латвії, Литви, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Норвегії та Данії.

Згідно з останніми науковими дослідженнями, завдяки аналізу ДНК та стронцію, до 10% населення у старих містах на схід від Скандинавії складали вікінги, які залишили свій слід на великій географічній території. Фактично, у Східній Європі було знайдено більше скандинавських об’єктів епохи вікінгів, ніж у Західній Європі.

Виставка «Русь – Вікінги на Сході» відкриється 19 січня 2022 та триватиме до 11 вересня 2022 включно. Урочисте відкриття виставки стане одним із заходів в рамках відзначення 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Данією.

Довідково

Данський музей «Мосгорд» знаходиться в містечку Хойб’єрг, передмісті Орхуса. Він спеціалізується на проведенні глибоких історичних досліджень, а також представленні їх результатів за допомогою сценографії і сторітеллінгу (творчих розповідей). Етнографічні колекції музею містять майже 50 000 артефактів з усього світу. Крім того, музей є архітектурною пам’яткою, розташованою у мальовничому оточенні.

Схожі публікації

Залишити коментар