Світовий конґрес Українців оприлюднив заключну п’ятірку фіналістів ініціативи «СКУ 30 до 30»

від Стожари

Світовий конґрес Українців (СКУ) оприлюднив імена заключної п’ятірки фіналістів першої ініціативи Конґресу для молодих діаспорян «СКУ: 30 до 30».

Про це СКУ повідомив у Фейсбуці.

Отже, до заключної п’ятірки фіналістів конкурсу увійшли:

Теона Кахіані (Грузія)

Теона народилася в Тбілісі, але змалечку цікавилась українською мовою, літературою, історією та народознавством. Навчаючись у Тбіліському вільному університеті імені Кахи Бендукідзе, вона реалізовувала  міжнародні грузинсько-українські студентські проєкти за своєю ініціативою разом зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка. Під час Революції гідності Теона бере участь в акціях української діаспори. Згодом стає волонтеркою в міжнародному дитячому таборі «Джерела толерантності». 

В 2016 р. Теона долучається до Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій, а в 2017 засновує українську молодіжну організацію «Світанок» у Грузії. А вже за рік її обирають Заступницею президента СКУМО. Теона володіє шістьма мовами.

В 2021 р. дівчина вступила в магістратуру Києво-Могилянської академії  на “Антикорупційні студії” та паралельно працює в Національній парламентській бібліотеці Грузії. Завдяки її особистим зусиллям було підписано меморандум про співпрацю між Національною парламентською бібліотекою Грузії та Національним науково-дослідницьким реставраційним центром України. 

Тарас Пономаренко (Іспанія)

Разом зі своїми однодумцями в Іспанії відновив діяльність Спілки Української Молоді. Координатор молодіжних ініціатив і зв’язків із громадськістю в Асоціації Українців регіону Мурсія та представник Ради асоціацій іноземців в Регіоні Мурсія від України.

Дар’я Наумова (Канада)

Очолює Українське Національне Об’єднання Канади у Монреалі, а також є головою комітету з контролю пожертвувань в організації. Конґрес Українців Канади відзначив талановиту дівчину нагородою Youth Leadership Award.

Михайло Чіпріан Лушкан (Румунія)

Очолює комісію молоді та спорту Союзу Українців Румунії. Бере активну участь у житті громади, допомагає самотнім та літнім людям. Популяризує цінності та культуру української меншини в Румунії, а також програми та стратегії СУР серед української етнічної молоді.

Світлана Прокопів (Норвегія)

Всього за 2,5 роки встигла стати активною учасницею культурного життя української громади, приєднавшись до місцевого вокального ансамблю. Світлана бере участь та організовує культурні та бізнес-заходи, які покращують імідж України у світі.

Нагадаємо, перша ініціатива Світового конґресу українців для молодих діаспорян «СКУ: 30 до 30», створена до для знайомства з молодими лідерами закордонного українства віком до 30 років, завершилася 19 серпня.

Партнери ініціативи: Пласт – українська скаутська організація, Ukrainian Youth Association – CYM Global, Ukrainian Youth Association of Canada (CYM) SUSK: Ukrainian Canadian Students’ Union.

Схожі публікації

Залишити коментар