До 30-річчя Незалежності України у Шрі-Ланці зняли кліп на пісню буковинця Івасюка

від Комарі Альберт

Українці у Шрі-Ланці разом з місцевою спільнотою презентували до 30-ї річниці Незалежності України музичний кліп на пісню Володимира Івасюка “Я піду в далекі гори”, яку виконали українка Adari Daria (Дарина Токолова) та місцевий виконавець Ryo Hera (Ranga Herath).

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Посольства України в Республіці Індії.

“Українці, які мешкають у Шрі-Ланці, разом з місцевою спільнотою, у якості відеопривітання до 30-ї річниці Незалежності України, презентували музичний кліп на пісню Володимира Івасюка “Я піду в далекі гори” (1968 р.). Пісню виконали українка Adari Daria (Дарина Токолова) та місцевий виконавець Ryo Hera (Ranga Herath). Локація – озеро Сембуватте (Центральна Провінція), яке нагадує карпатський Синевир. Проєкт реалізовано повністю на волонтерських засадах”.

Як повідомив автор ідеї та координатор проекту Володимир Притула (активіст української громади у Шрі-Ланці), на знімальному майданчику було всього 12 осіб (50/50 ланкійців та українців).

За його словами, у кожному елементі проєкту – прагнення відобразити діалог культур.

“Наприклад, слова пісні Володимира Івасюка вперше співаються ланкійцем. Невеличкий шматок перекладено на місцеву сингальську мову. Основний мотив композиції – людина готова докласти усіх можливих зусиль для досягнення своєї мети – чи то кохання, чи то незалежності своєї Батьківщини. В музичній частині ми створили нове аранжування, – до відомої мелодії ми додали тропічні ритми. Поєднання класичних інструментів з місцевими забезпечило глибину та об‘єм звучання”, – зазначив Притула.

Під час зйомок відео кліпу автори намагалися зобразити мікс культур двох країн у кожному кадрі: завертання вареників у бананове листя; поєднання в образі Ріо Хери української вишиванки з ланкійським чоловічим одягом – саронгом; у жіночому образі костюмер поєднала українські мотиви з елементами ланкійського сарі та вінком з тропічних квітів.

“Надважливу роль зіграла локація для зйомки – озеро Сембуватте (Центральна Провінція), яке дуже нагадує наш Карпатський Синевир, яке, окрім смерек, також оточене мальовничими плантаціями цейлонського чаю”, – підсумував Володимир Притула.

Проєкт став можливий за підтримки Посольства України в Республіці Індія (за сумісництвом – Шрі-Ланці) та сприяння Уряду Шрі-Ланки.

Нагадаємо, земне життя Володимира Івасюка тривало лише 30 років, але за цей короткий час він виконав свою місію, використав талант і потенціал, зробивши українську пісню модною на весь світ. Його пісні звучать й до сьогодні, вони популярні, їх знають молоді люди, а сучасні виконавці їх переспівують.

Батько Володимира – Михайло Івасюк, науковець, філолог, інтелігент.

Схожі публікації

Залишити коментар