Виставка до річниці хрещення Київської Русі демонструє, як діаспора рятувала українську церкву

від Кравців Ігор

З нагоди відзначення 1030 річниці хрещення Київської Русі-України Центральний державний архів зарубіжної україніки презентував документальну онлайн-виставку «Визволення вірою», яку можна переглянути і зараз.

Представлені на виставці документи української еміграції розповідають про традиції святкування ювілейних дат хрещення Київської Русі-України, тернистий шлях Української православної церкви до автокефалії та трагічні події вітчизняної історії, пов’язані з комуністичним терором у 1920–1940-х рр., жертвами якого стали мільйони українців, духовенство, цвіт української культури і освіти. Як результат – все священство та активні вірні УАПЦ були заарештовані, заслані та розстріляні НКВД протягом 1930–1937 рр. Напередодні Другої світової війни були ліквідовані майже всі прояви УАПЦ в підрадянській Україні.

Зранену, майже знищену і загнану в підпілля українську церкву дбайливо відроджувала саме закордонна діаспора, йдеться на сайті ЦДАЗУ. І, як до рідної матері, до неї горнулися усі вигнанці, утікачі від комуністичного режиму, в’язні концтаборів, остарбайтери, репатріанти, неповерненці й усі, кому випала доля жити далеко від рідної домівки.

Українці, як християнська нація, в своєму релігійному й загальнокультурному житті відзначають річницю хрещення Київської Русі-України, що сталося у 988-му році в Києві за Святого Володимира Великого.

Переглянувши представлені на виставці документи, відвідувачі зможуть зануритися в життя українців, розсіяних по всьому світу, яких об’єднує любов до України, церкви, культури.

Схожі публікації

Залишити коментар