Перший аудіогід українською мовою з’явився в музеях Болгарії

від Комарі Альберт

У межах проекту Олени Зеленської відбувся запуск аудіогіда українською мовою в Археологічному музеї Несебра (Болгарія).

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Цей аудіогід став першим українським аудіогідом у болгарських музеях. Враховуючи велику кількість українських туристів, які щорічно відвідують Болгарію, аудіогід точно стане затребуваним, тим більше, що впроваджено його було в місті Несебр – одному з найпопулярніших для українців болгарських курортів.

Читайте також: У Киргизстані з’явився перший україномовний аудіогід

“У розпал туристичного сезону ми запускаємо перший україномовний аудіогід на території Чорноморського узбережжя Болгарії. Запрошую українських туристів та всіх бажаючих, хто володіє українською мовою, відвідати Археологічний музей Несебра”, – зазначила Олена Зеленська.

Музей присвячений історії стародавнього міста Месембрія (назва міста Несебр до 1934 року).  Місто є одним з найпопулярніших туристичних об’єктів у країні, а музей є частиною музейного комплексу “Стародавній Несебр”, до якого також входить етнографічний музей та п’ять церков. Там представлена експозиція “Несебр крізь століття”, яка міститьпам’ятки культури, пов’язані з історією античної Месембрії та середньовічного Несебра.

Читайте також: На честь дружби України та Швеції у Стокгольмі запустили україномовний аудіогід у музеї Ваза, а в Києві презентували тематичну арт-зону

“Голосом” аудіогіда стала українська письменниця Анна Багряна, яка живе в Софії.

Це вже 23-й україномовний аудіогід проекту. За словами Зеленської, до кінця року планується запустити ще близько 10 аудіогідів.

Нагадаємо, Музей Голодомору презентував аудіогід 33 мовами світу, встановивши рекорд України, хоча й для багатьох інших музеїв світу це є доволі високою планкою.

Схожі публікації

Залишити коментар