У Грузії звільнили засуджених торік українських яхтсменів

від Стожари

Влада Грузії звільнила двох українських яхтсменів, засуджених з осені 2020 року за незаконне перетинання державного кордону.

Про звільнення громадян України повідомив у Twitter президент України Володимир Зеленський, який сьогодні перебуває в Грузії з робочим візитом. Сьогодні, 19 липня, президент України прибув до Батумі для участі у міжнародній конференції, присвяченій інтеграції в ЄС. Відомо, що Зеленський особисто обговорював питання звільнення громадян України зі своєю грузинською колегою під час зустрічі в Києві 23 червня.

За даними телеканалу «Мтаварі», яхтсмени були звільнені на підставі акту про помилування, підписаного Президентом Грузії Саломе Зурабішвілі.

При цьому наголошується, що самі засуджені не зверталися з відповідним проханням до глави держави.

“З листопада 2020-го ми працювали над звільненням українських яхтсменів Юрія Хомича й Володимира Дьяченка, затриманих у Грузії. Сьогодні Грузія звільнила їх з-за ґрат. Я вдячний грузинській стороні за це рішення, яке відповідає духу стратегічного партнерства між нашими країнами”, – написав Зеленський.

Як повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Facebook, обидва українця вже на волі і знаходяться під захистом українських дипломатів.

“Безпека людини – це коли Україна не кидає своїх громадян у біді”, – наголосив міністр закордонних справ України.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в’язень Кремля Денис Кашук подякував українцям Латвії за підтримку

Схожі публікації

Залишити коментар