УЄФА вимагає прибрати з форми збірної України фразу “Героям слава!”

від Стожари

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) на вимогу Російського футбольного союзу (РФС) проаналізував нову форму збірної України для участі у Євро-2020 і вимагає прибрати з неї “політичне” гасло – напис “Героям слава!”.

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у четвер, 10 червня, зобов’язала Україну внести зміни до форми української національної збірної для участі у Чемпіонаті Європи з футболу Євро-2020. На цій формі зображені кордони країни, які включають незаконно анексований Росією півострів Крим, а також гасла “Слава Україні!” / “Героям слава!”.

За повідомленням Football.ua, рішення УЄФА підтвердили в Українській асоціації футболу (УАФ).

Так, керівний орган європейського футболу заявляє, що напис “Героям слава!” має “явно політичний характер”, і вимагає його прибрати, повідомляє агенція AFP.

При цьому в УЄФА зазначили, що з форми не потрібно прибирати карту України разом з окупованим РФ Кримом і непідконтрольними Україні частинами Донбасу, оскільки Резолюція Генеральної Асамблеї ООН “визнає територіальні кордони, які зображені на формі”.

В УЄФА вказують на тому, що перша частина гасла “Слава Україні!” може “розглядатися як загальна і неполітична фраза загальнодержавного значення”. Утім, “специфічне поєднання двох фраз (“Слава Україні!” і “Героям слава!” – Ред.) вважається явно політичним за своєю природою, маючи історичне і мілітаристське значення”, вважають в УЄФА, повідомляє Reuters.

Раніше, 8 червня, Російський футбольний союз відправив на адресу УЄФА ноту протесту через нову українську форму. До цього дана форма вже була затверджена УЄФА.

Збірна України з футболу на Євро-2020, який був перенесений через COVID-19 на 2021 рік, зіграє в одній групі з командами Нідерландів, Австрії та Північної Македонії. Матчі Євро-2020 проведуть з 11 червня до 11 липня.

Разом з тим, користувачі соцмережі Facebook запустили флешмоб на підтримку нової форми збірної України. “Давайте разом змусимо УЄФА змінити свою думку – розміщаючи гасло “Слава Україні! Героям Слава” під дописами УЄФА у соціальних мережах, та на сторінці РФС (Російського футбольного союзу)”, – йдеться в дописі.

Нагадується, що гасло “Слава Україні. Героям Слава” — є нероздільним. Гасло символізує боротьбу за незалежність і сприймається як вітання. Нам є кого славити Героями.

Крім того, в коментарях до допису УЄФА користувачі вимагають від УЄФА змінити своє рішення і переглянути свою позицію щодо проведення одного із матчів у Санкт-Петербурзі, адже Росія є агресором щодо України і підриває основи безпеки та миру усього світового співтовариства.

Схожі публікації

Залишити коментар