У Москві заснували премію ім. Лесі Українки для громадян Росії за вагомий внесок у розвиток української культури та музичного мистецтва

від Стожари

До 150-річчя від дня народження видатної української поетеси Українська громада Москви узгодила Положення про «Міжнародну художню премію імені Лесі Українки», яка була проголошена 8 березня цього року.

Про це Інформаційному порталу української діаспори “Стожари” повідомили в Об’єднанні українців Росії.

Міжнародна художня премія імені Лесі Українки була заснована 8 березня 2021 р. в зв’язку зі 150-річчям від дня народження видатної української поетеси та з метою популяризації її творчості. Серед співзасновників Премії – регіональний громадський фонд імені І.С.Козловського, регіональна громадська організація «Українці Москви», підтримані координаційною радою українських організацій Москви (КРУГОМ), а також Міжнародна Академія російської словесності.

Як зазначається, Премія присуджується громадянам Росії за вагомий внесок у розвиток української культури і музичного мистецтва – авторам творів, які стверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямованих на розвиток української державності, української культури.

Премія присуджується кандидатам без обмеження віку з врученням іменного Диплома та пам’ятного призу в кількох номінаціях: літературні твори, літературно-музичні, пісенні композиції; художнє оформлення книг, малюнки, фотоетюди, авторські презентації книг; театральні вистави; музичне виконавче мистецтво; кінематографічні твори.

Висування кандидатів на премію проводиться (незалежно від юридичної реєстрації) українськими громадськими організаціями Росії, об’єднаннями, художніми колективами, творчими організаціями, групою громадян. У представлених матеріалах на отримання премії мають бути найменування організації, об’єднання, гуртка, характеристика на кандидата, його доробок, посилання в інтернеті.

До складу художньо-експертної ради з міжнародної художньої премії імені Лесі Українки входять відомі українські та російські діячі культури, письменники, артисти, критики, мистецтвознавці, громадські діячі.

Організатори просять надсилати Твори електронною поштою: відеокліпи (виступи художніх колективів, окремих виконавців), літературно-музичні твори, пісенні композиції, статті, есе, малюнки, фотоетюди, авторські презентації книг, літературні публікацій (поезія, проза, літературознавство), сценарії, фільми.

Контакти: т.т. +79166032015, +79067001949, e-mail – “Фонд імені І.. С. Козловського” [email protected], “Прес-служба ОУР” [email protected].

Як ми раніше повідомляли, Світовий конґрес українців СКУ підготував відеомандрівку країнами та місцями, де зупинялася Леся Українка.

Схожі публікації

Залишити коментар