Український парк і вулиця Агатангела Кримського з’являться в Анкарі

від Комарі Альберт

В Анкарі відкриють Український парк та перейменують вулицю на якій розташоване посольство України у столиці Туреччини на вулицю Агатангела Кримського.

Про це повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

«Розпочинаємо останній мій тиждень у Туреччині з приємних новин – вулиці Агатангела Кримського в Анкарі бути! Отримали позитивну відповідь турецької сторони на наше звернення щодо перейменування однієї з вулиць столиці на вулицю ім.Агатангела Кримського, 150-річчя з Дня народження якого ми відзначаємо цього року. Відтепер вулиця, на якій знаходиться наше Посольство, буде мати його ім’я. Залишилось завершити лише деякі формальності», – написав він.

Також, за словами Сибіги, незабаром в центрі Анкари, в одній із найпрестижніших локацій столиці Туреччини, буде відкрито Український парк, який зараз перебуває на стадії впорядкування. Рішення місцевої влади про його створення також прийнято.

«Хочу щиро подякувати турецькій стороні за постійну підтримку та всебічне сприяння і допомогу, яку ми завжди відчуваємо. Отже, наша мета «Більше України в Туреччині» продовжує наповнюватися змістом. Особливо приємно, що всі ці чудові подарунки від турецьких друзів ми отримали напередодні 30-річчя Незалежності України», – наголосив посол.

Довідка: 15 січня 2021 року, 150-річчя від дня народження Агатангела Кримського, поліглота, мовознавця, сходознавця, поета, письменника, історика, антрополога, вчений секретар Української академії наук (1918–1928). Жертва сталінських репресій.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Україна і Туреччина домовились розвивати туризм, та що російські ЗМІ розповсюджують фейки, щоб дискредитувати Україну та Туреччину. Серед нещодавніх: Росія запустила фейк про те, що Анкара «вважає Крим турецьким» і хоче «забрати» півострів у Росії.

Схожі публікації

Залишити коментар