18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

від Стожари

18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам’ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. У цей день весь світ згадує жахливі події та вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

У цей день в Україні та по всьому світі вшановують памʼять про понад 110 тисяч кримських татар – корінного населення Кримського півострова і однієї з титульних націй України, які загинули під час й у декілька місяців після депортації кримськотатарського народу 1944 року. Зазначеною постановою події 44-го року визнано геноцидом кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар з півострова під час Другої світової війни почалася 18 травня 1944 року і тривала до початку червня. Підставою для цього стали претензії в нібито “масовій зраді та колабораціонізмі” під час окупації фашистськими військами.

За офіційними даними радянської влади, були депортовані понад 183 тис. кримських татар, за татарським джерелами – понад 228 тисяч, з яких половина не витримала тяготи депортації.

У цей день весь світ згадує жахливі події 1944-го року, коли, за вказівкою вождів тоталітарного режиму, примусово депортували у віддалені регіони Радянського Союзу кримських татар, а з ними й представників інших національних меншин. Біль кримськотатарського народу – це наш спільний біль. Біль десятків тисяч кримських татар, які ніколи так і не повернулися до рідного Криму.

Однак, історія повторилась… Після віроломної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня відзначають також як День боротьби за права кримськотатарського народу.

Покидаючи у 2014 році свою рідну домівку — Крим, в Дрогобич переселилася чимала кількість кримчан. Сьогодні, у день пам’яті, свя українська діаспора солідарна з кримчанами.

Як ми раніше повідомляли, у Києві, на території “Пирогово” створять музей кримськотатарської культури.

Раніше Світовий Конґрес Українців закликав світ визнати геноцидом депортацію кримськотатарського народу 1944 року.

Схожі публікації

Залишити коментар