Суд у Португалії засудив трьох інспекторів до 9 та 7 років ув’язнення за вбивство українця в аеропорту Лісабона

від Стожари

Суд у Португалії засудив трьох інспекторів міграційної служби країни до ув’язнення строком від семи до дев’яти років за вбивство українця в аеропорту Лісабона. Також, продовжується розслідування щодо інших посадових осіб, які не зупинили злочин, а пізніше сприяли його прихованню.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на інформаційне агентство AP.

Трьох інспекторів визнали винними у завданні тяжких тілесних ушкоджень під час допиту, що призвело до смерті 40-річного українця. Двоє з чоловіків отримали по дев’ять років ув’язнення, ще один – сім років.

“Смерть Ігоря Гоменюка стала прямим наслідком поведінки підсудних, які були зобов’язані діяти інакше”, – наголосив суддя.

Суд  визнав, що інспектори били ногами та кийками чоловіка, який був у цей момент у наручниках, зламавши таким чином його ребра. Це своєю чергою спричинило його смерть від удушення.

Цей інцидент викликав скандал у Португалії, внаслідок чого у відставку пішов глава міграційної служби країни. Це також призвело до реорганізації відомства.

Нагадаємо, загиблий українець намагався потрапити в країну без чинної візи у березні 2020 року. Чоловіка затримали після того, як він відмовився сісти на літак для повернення в Україну.

Минулого року Португальський уряд був змушений заплатити родині українця понад 700 тисяч євро компенсації. У загиблого в Україні залишилася дружина та двоє дітей.

Представник португальської Amnesty International Педро Нето зазначив, що випадок з громадянином України – не поодинокий, і раніше також траплялися ситуації неналежного поводження з іноземцями, які прибувають до Португалії.

Раніше, Спілка українців у Португалії (СУП) звернулася до міністра внутрішніх справ країни Едуардо Кабріто з проханням про об’єктивне розслідування вбивства українця в аеропорту Лісабона, в якому підозрюють працівників міграційної служби.

Схожі публікації

Залишити коментар