«International Science Project Olympiad»: Юні українські науковці здобули 10 нагород

10 нагород вибороли учні Малої академії наук на Міжнародній олімпіаді наукових проєктів «International Science Project Olympiad» (INSPO), що відбулася 1-2 травня в Туреччині.

Про це повідомляє ШоТам з посиланнямна пресслужбу МАН.

Варто зазначити, Міжнародна олімпіада наукових проєктів «International Science Project Olympiad» (INSPO) є найбільшим в регіоні форумом молодих вчених, який проводиться з 2007 року під патронатом Міністерства освіти Туреччини. З 2014 року INSPO набув міжнародного статусу. Конкурс об’єднує до 30 країн-учасниць, які представляють біля сотні проєктів. Змагання проводиться раз на два роки.

Цього року, у зв’язку із всесвітньою пандемією, конкурс відбувався онлайн.

Україну представили 10 розумників, які здобули 2 золоті, 2 срібні, 3 бронзові медалі, а також 3 спеціальні нагороди.

Золото виборола студентка Харківського національного університету радіоелектроніки Софія Іванова, яка придумала систему швидкого підігріву газового редуктора автомобільного двигуна. Система називається «Швидкий старт» та допомагає зекономити паливо та зберегти навколишнє середовище.

Ще одне золото – в учениці київського політехнічного ліцею Олени Коваленко. Винахідниця знайшла спосіб добувати екологічну енергію від коливань дерев.

Срібну медаль отримала студентка Київської політехніки Єлизавета Столярчук за свій проєкт вітряного генератора на основі сегнерового колеса.

Друге срібло – у Івана Матюшенка, учня Харківського фізико-математичного ліцею. Він створив багатошарове енергогенеруюче теплоізолююче покриття для зовнішніх огороджуючих конструкцій. 

Бронзу на конкурсі здобула школярка з Харкова Анна Плутахіна за апідиктор – пристрій для акустичного контролю стану бджолиної сім’ї.

Ще одна бронза – у школярки з Дніпра Вероніки Подлєснової. Вона виявила залежність мікробіоти кишківника білих щурів від впливу гліфосату, сахарину та бензонату натрія.

Третю бронзу отримала школярка з Києва Анастасія Кириченко за дослідження інгібіторних властивостей синтетичних a, b, g пептидів та їх вплив на полімеризацію плазми крові людини.

Окрім медалей українська команда здобула ще три спеціальні нагороди. Одна з них – у школярки з Полтави Єлизавети Яковенко за дослідження динаміки температурного режиму м. Лубни.

Другий спецприз – у студента з Харкова Іллі Демиденко – за розробку нової технології моделювання, дослідження й оптимізації складних хімічних систем.

Третю нагороду здобув Ігор Мічурін з Харківського національного університету радіоелектроніки за навчальну програму для пошуку коренів многочленів на комплексній площині.

Як повідомлялося, українські школярі, учні Малої академії наук, взяли участь у XХVІІІ міжнародній конференції юних дослідників ICYS-2021 та здобули 13 нагород: 1 золоту, 3 срібні, 4 бронзові медалі, 1 спеціальний приз та ще 4 медалі за постери.

Схожі публікації

Залишити коментар