СКУ долучився до проєкту творення другої черги музею Голодомору

Міністерство культури й інформполітики України, Національний музей Голодомору-геноциду, Світовий конгрес українців і міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору підписали меморандум про партнерство у проєкті творення другої черги музею.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

«До 30-ї річниці Незалежності України уряд має на меті завершити реконструкцію першої черги Національного музею Голодомору-геноциду, продовжувати будівництво другої черги та розпочати роботу над створенням основної експозиції музею. Меморандум є одним із кроків у низці ініціатив Президента України та уряду щодо підготовки до відзначення цієї дати», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підписання меморандуму є важливим для ефективної реалізації державно-приватного партнерства, покликаного консолідувати зусилля держави та громадянського суспільства у справі відновлення та збереження національної пам’яті, публічної підтримки сучасної інституції – музейного комплексу Музею Голодомору – не лише на етапі її формування, а й у подальшому її сталому розвитку.

Згідно з меморандумом, МКІП представляє державну частину партнерства та забезпечує державну підтримку реалізації проєкту.

Національний музей Голодомору-геноциду відповідає за зміст основної експозиції, яка буде створена в будівлі, що зводиться. На базі музею вже розроблено наукову концепцію експозиції. Музей забезпечує роботу Контентної групи, до якої входять працівники музею, а також залучені за згодою музеологи, історики та фахівці з інших суміжних дисциплін. Також на базі музею сформовано міжнародну Експертно-наукову раду.

Відповідно до меморандуму, за міжнародну підтримку проєкту творення Музею Голодомору відповідає Світовий конгрес українців.

Участь громадянського суспільства, широкого кола благодійників в Україні та закордоном у творенні Музею Голодомору забезпечує Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору. Згідно з меморандумом, завданням Фонду Музею Голодомору є фінансове забезпечення створення та втілення Проєкту основної експозиції, облаштування внутрішнього музейного простору та підтримка подальшого розвитку створюваного музейного комплексу. Фонд також представлятиме інтереси благодійників.

Як повідомлялося, перший в Україні навчальний посібник про Голодомор для вчителів історії видадуть цього року.

Схожі публікації

Залишити коментар