У Чернівцях перевидано унікальну історію Буковини авторів-емігрантів

від Комарі Альберт

У Чернівцях перевидали книгу “Буковина. Її минуле і сучасне”. Це репринтне видання унікальної праці буковинських авторів-емігрантів 1956 року.

Видання, накладом у 1000 примірників, побачило світ у чернівецькому видавництві “Друк Арт”. Над дизайном обкладинки працював відомий чернівецький художник Іван Балан. Книга має майже 1000 сторінок.

Ініціатором перевидання книги став Павло Колядинський, кандидат географічних наук, директор “Чернівецького екскурсійного бюро”.

Читайте також: які псевдоніми і чому обирали полтавські письменники минулих років і хто з наших сучасників має літературні псевдоніми зараз.

– Хотілося, аби краєзнавці, екскурсоводи та всі бажаючі могли мати правдиву і достовірну інформацію про історію Буковини, – каже пан Павло. – Ця книга досі залишається однією з кращих і найбільш об’єктивних праць про наш край. Також хотілося віддати данину поваги авторам, які зробили таку об’ємну працю. Ми зробили репринтне видання, тобто книжка повністю повторює вигляд первинного варіанту.

Книга “Буковина. Її минуле і сучасне” побачила світ за кордоном у 1956 році. Над нею працювали до 20-ти авторів, які жили в еміграції. На обкладинці вказано трьох із них: Денис Квітковський, Теофіл Бриндзан та Аркадій Жуковський.

Дозвіл на видання книги надала Ірина Жуковська, донька одного із авторів, відомого історика Аркадія Жуковського. Вона живе у Парижі.

– Мені надзвичайно приємно почути, що ця книга знову побачила світ в оновленому вигляді, – написала Ірина Жуковська у своєму листі. – Мій батько дуже гордився би цим. Я знаю, що це було його найдорожчим бажанням як українського патріота, передати цей культурний спадок сучасним і майбутнім поколінням. Моя вдячність всій команді і Павлу Колядинському.

Читайте також: у Львові стартував Третій Всеукраїнський форум військових письменників

Олександр Добржанський, професор, доктор історичних наук:

– “Буковина. Її минуле і сучасне” – це фактично міні-енциклопедія про Буковину від найдавніших часів до 30-х років минулого століття. Зараз багато інформації з цієї книги оновлено, є новіші дослідження, але цінність цієї книги це не зменшує. Коли книжка була видана у 1956 році за кордоном, тут у нас був Радянський Союз, а там хотіли показати справжню історію Буковини. Це було важливо. І важливо, що вдалося зібрати непоганий колектив авторів. Це переважно вихідці з Буковини, які були на еміграції. Авторів було до 20-ти. Серед них і Аркадій Жуковський (історик), Денис Квітковський (правник) та Теофіл Бриндзан (філолог). Ця книга відзначається високим рівнем науковості. Все писалося на основі документів, досліджень і частково на основі власних спогадів. Автори мали доступ до закордонних архівів. Деякі події пам’ятали самі ще до еміграції. Ця книжка – це правдива історія Буковини, без радянських видумок. Навіть більше, “Буковина. Її минуле і сучасне” це був такий своєрідний ляпас радянській історіографії.

Як ми повідомляли, 12 українських письменників номіновано на літературну премію Центральної Європи

Схожі публікації

Залишити коментар