Марія Заньковецька у Фінляндії: Про цікаві факти можна дізнатися на онлайн-заході

Товариство українців у Фінляндії запрошує всіх охочих на онлайн-розмову про перебування у 1880-х роках Марії Заньковецької у фінській фортеці Свеаборг, звідки почалася її кар’єра успішної актриси та фундаторки національного театру.

Про це йдеться у повідомленні Товариства у Фейсбук.

Віртуальна подія «Марія Заньковецька у Фінляндії» відбудеться 5 квітня о 17.00 UTC+03.

«Чи знаєте ви, що шлях Марії Заньковецької до театральної слави розпочався із Гельсінкі? Чи уявляєте будівлю тут, де вона відпрацьовувала аматорські постановки? З ким, хто творив історію фінської культури, перетиналася Марія? У чому її феномен? Як вона стала збурювачкою суспільної моралі?», – пишуть організатори заходу.

Зауважується, що відповіді на ці та інші питання звучатимуть в онлайн-розмові із завідувачкою Музею актриси Марії Заньковецької Лілією Бевзюк-Волошиною. Модеруватиме зустріч журналістка Наталія Терамае, яка представить нові факти про перебування Марії Заньковецької у Фінляндії.

Трансляцію розмови можна буде подивитися на Facebook-сторінках:

  • Ukrainian Association in Finland (Товариство українців у Фінляндії),
  • Ukrainalaisen elokuvan päivät (Українські кінодні)
  • та Музею актриси Марії Заньковецької.

Варто зазначити, що Марія Заньковецька (1854-1934) – перша народна артистка України. Вона творила національний театр. Боролася за права жінок. Її геній конкурував із талантом Сари Бернар.

Нещодавно ми розповідали маловідомі та вражаючі факти з життя співачки Квітки Цісик.

Схожі публікації

Залишити коментар