Етногенез українського та хорватського народів обговорили на академічному форумі

Науковці України та Хорватії у рамках реалізації проєкту «30 подій у Хорватії до 30-річчя відновлення Незалежності України» провели першу сесію Українсько-хорватського академічного форуму.

Про це повідомляє «Голос України».

Учасників заходу нараховувалося близько сотні, його було проведено в онлайн-режимі.

Науковці двох країн обговорили історичні, філологічні, політологічні, культурологічні, етногенетичні паралелі. Українську частину форуму представляли вчені Київського, Львівського, Чернівецького, Прикарпатського національних університетів та Дрогобицького державного педагогічного вишу, хорватську – вчені Загребського та Рієцького університетів.

Привітав учасників засідання посол України у Хорватії Василь Кирилич, який відзначив тісну генетичну близкість між двома народами та важливість того, що вдалося зібрати знаних науковців двох країн на цю платформу.

«Посольство звертає увагу на потребу встановлення таких відносин. Саме на них будуються довготривалі, міцні міждержавні взаємини», — переконаний ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда.

Українсько-хорватський академічний форум засновано торік з ініціативи посольства та спільно з науковцями двох країн у рамках Днів України в Загребі.

Варто зазначити, що на Прикарпатті шукають різні можливості міжнародної співпраці. Зокрема, з 10 лютого в Івано-Франківську функціонує Консульство Республіки Хорватія на чолі з почесним консулом Віталієм Запухляком. Консульський округ охоплює Львівську, Тернопільську, Чернівецьку, Закарпатську, Волинську і Рівненську області.

Як повідомлялося, в січні лекцію про сучасні демографічні тенденції в Україні прочитав український економіст із США.

Схожі публікації

Залишити коментар