Активісти закликають ОБСЄ розпочати моніторингову місію у Криму

від Стожари

Під офісом спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у Києві 18 березня активісти ГО “Ардіс” провели акцію присвячену річниці окупації Криму, де передали представникам місії ОБСЄ в Україні документи з пропозицією щодо відкриття в Криму спеціальної моніторингової місії.

Учасники акції нагадали, що сім років тому, 16 березня 2014 року, під прицілом російських військових у Криму було проведено так званий “референдум”, який слугував початком захоплення українського півострова.

“Сім довгих років окупації… Сім років перетворення півострова з квітучої туристичної перлини Чорного моря на поділену парканами на зони військову базу агресора. Мілітаризація Криму перетворилася на загрозу не лише регіональній, а й світовій безпеці. За роки окупації чисельність російського угруповання збільшилась практично до 40 тис. осіб. На території Криму з’явилися РК «Іскандер-М», ракети яких можуть досягти узбережжя Румунії, Болгарії, Туреччини. Кремль розраховує розмістити літаки дальньої авіації Ту-22М3. Росія, яка зруйнувала світову систему безпеки, йде до подальшої конфронтації з цивілізованим світом”, – говорили учасники акції.

Активісти тримали банери з написами “Реальні терміни організаторам”, “Ми відновимо Крим після путінської розрухи”, “Крим – невід’ємна частина України”, “Сумні роковини окупації”, “Путін, відповідати прийдеться”, “Гаага – чекає” та інші.

Організатори зазначили, що метою цієї акції є привернення уваги до того, що Російська Федерація використовує незаконні методи для вирішення власних агресивних геополітичних цілей на міжнародній арені.

Учасники акції також нагадали, що “на окупованих територіях панує страх та терор, окупаційна влада діє репресивними методами і залякуваннями, системно і масово порушує права людини і її свободи. Критична ситуація у сфері прав людини в окупованому Криму була засуджена Резолюцією ГА ООН 71/205 «Ситуація з правами людини в АР Крим та місті Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 року.

Сім років примарних обіцянок та фейкових досягнень «нової влади». Якщо можна назвати досягненням подачу води 8 березня у Севастополь протягом всього дня! Росії глибоко начхати на соціальні проблеми півострова. Крим розглядається Кремлем виключно як непотоплюваний авіаносець. Тому проблеми цивільного населення турбують владу РФ в останню чергу.

На момент початку окупації у 2014-му населення півострова становило трохи менше ніж два мільйони. Наразі цей показник перевищує 2,5 мільйона, це означає, що населення Криму зросло майже на чверть. Це відбувається, зокрема, за рахунок переселення російського цивільного населення на окуповані території, що є прямим порушенням міжнародного гуманітарного права. Це офіційні дані Роcстату, які не відповідають дійсності, адже РФ постійно фальсифікує інформацію.

Насправді ці дані не враховують військових і загалом силовиків. Відповідно, населення Криму наразі є значно більшим, що повністю змінює демографічний ландшафт півострова, поглиблюючи і без того критичні соціальні проблеми окупованих територій.

Сім років на чужині. В себе вдома – як на чужині! Саме таке гасло, мабуть, повністю відповідало б самій суті життя сучасного Криму. Український півострів, який опинився на чужині!

Крим – це Україна… Світова спільнота закликає Росію негайно припинити окупацію Криму, звільнити всіх українських політв’язнів, яких незаконно утримують, та повернути Україні повний контроль над півостровом. Також Росія повинна припинити агресію на сході України. Санкції проти Росії у відповідь на її агресивні дії на сході України та захоплення Криму залишатимуться доти, доки Росія не змінить свій курс.

Україна та Світова демократична спільнота ніколи не визнають незаконну анексію Криму!“, – підкреслили активісти.

Разом з тим, організатори акції передали представникам місії ОБСЄ в Україні документи з пропозицією щодо відкриття в Криму спеціальної моніторингової місії.

Було б доцільно розпочати спеціальну моніторингову місію в Криму. Ми не розуміємо, чому досі цього не було зроблено. Я розумію, що зусиль нашої громадської організації для цього буде недостатньо, але хтось повинен почати про це говорити, і ми сподіваємося, що сьогоднішня акція стане початком цієї дискусії“, – зазначив Юрій Федоренко, керівник організації “Ардіс”.

Схожі публікації

Залишити коментар