Український історичний екшн «Антон і червона химера» незабаром буде у міжнародному прокаті майже 10 країн

У четвер, 18 березня, стартував в прокаті історичний екшн «Антон і червона химера» про дружбу двох хлопчиків в період великих історичних подій в Україні.

Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.

Відомо, що стрічку планують випустити в міжнародний прокат майже в десяти країнах світу. Копродукційна стрічка України з Грузією «Антон і червона химера» – фільм відомого грузинського режисера Зази Урушадзе.

«Фільм піднімає загальнолюдські теми, які зрозумілі кожному. Ця стрічка – про цінність дитячої дружби, про класову нерівність і ненависть, які стали причиною революції, та про еміграцію, як спробу втілити мрію про краще життя», – розповів письменник та сценарист Дейл Ейслер.

Стрічка розповідає про події, які відбувались на півдні України у 20-х роках минулого століття та були надовго викреслені з радянської історії. Початок експропріації та великого терору України більшовиками перед першою хвилею Голодомору. Десятирічний Антон та його друг Яша, християнин та іудей, мимоволі стають свідками великих історичних подій.

На їхніх очах розгоряється збройне повстання селян проти більшовиків, які на чолі з Левом Троцьким несуть голод і смерть у мирні села, руйнуючи все на своєму шляху. Проте діти сприймають події навколо себе як цікаву гру, й їхню дружбу не можуть зруйнувати ані червона химера російської революції, ані все криваве ХХ століття.

Зйомки фільму проходили в Одесі, Одеській області, Грузії та частково у Німеччині з серпня 2017 року по грудень 2018 року. У фільмі показані справжні батальні воєнні сцени, а на зйомках було задіяно велика кількість зброї та іншого історичного реквізиту. До процесу залучили усіх коней Одеської області. Як результат, у кадрі з’являються 93 кінські вершники.

Для відтворення максимальної достовірності творці стрічки постійно консультувались з Українським інститутом національної пам’яті, тому події на екрані, які розгортаються у 1920 році в Одеській області, виглядають досить природньо і правдиво.

Кінопроект спільного українсько-грузинського фільму «Антон» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку розміром 20 млн грн. Загальна вартість виробництва картини склала трохи більше 40 млн грн.

Як повідомлялося, український фільм-фентезі для всієї родини – “Казка старого мельника” вийшов у прокат.

Схожі публікації

Залишити коментар