Уперше 40 українських ветеранів візьмуть участь у змаганнях Warrior Games в США

Чергові міжнародні мультиспортивні змагання для ветеранів та військовослужбовців Warrior Games (Ігри Воїнів) в США відбуватимуться з 12 по 22 вересня в Орландо, штат Флорида. Вперше в них змагатимуться 40 українських учасників бойових дій. 

Як інформує пресслужба Мінветеранів.

Загалом, серед учасниць цьогорічних змагань – команди з  8 країн світу: США, України, Австралії, Канади, Великої Британії, Данії, Нідерландів та Грузії.

До складу української команди увійдуть представники Національної збірної України «Ігор Нескорених», а також ветерани та ветеранки, які пройдуть національний відбір. Потрапити до збірної України та виступити на Warrior Games 2021 матимуть можливість ветерани та чинні військовослужбовці Збройних Сил України, Національної гвардії України, Держприкордонслужби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, а також добровольчих формувань, які дістали поранення, були травмовані чи захворіли під час або внаслідок виконання службових обов’язків у районі бойових дій ООС, або в ході миротворчих операцій за участю України з 1991 року.

Залучення України до Warrior Games стало результатом успішних перемовин за участю Організаційного комітету «Ігор Нескорених» в Україні та збірної України на «Іграх Нескорених» у Гаазі, які велись з 2019 року. 

Варто зазначити,

Warrior Games – це адаптивні змагання для військовослужбовців та ветеранів, які дістали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки. Міністерство оборони США організовує цей захід вже восьмий рік поспіль. 

До програми Ігор входять 12 видів спорту:

 • стрільба з лука,
 • гольф,
 • кульова стрільба,
 • легка атлетика (біг та метання),
 • велоспорт,
 • плавання,
 • веслування на тренажерах,
 • баскетбол на візках,
 • регбі на візках,
 • пауерліфтинг
 • і волейбол сидячи.

Warrior Games – унікальний міжнародний захід адаптивних видів спорту, який у 2013 році надихнув Принца Гаррі, герцога Сассекського створити Invictus Games. З 2017 року українські захисники беруть участь у Invictus Games, а з 2021 року – до міжнародних спортивних заходів, які є доступними для українських воїнів, долучається Warrior Games”, – розповів Ігор Безкаравайний, заступник міністра у справах ветеранів України.

До організаційної команди Warrior Games в Україні входять:

 • Мінветеранів України,
 • Центр стратегічних комунікацій «СтратКом Україна»,
 • ГО «Ігри Інвіктус Україна»,
 • Федерація стронгмену України, БФ «Повернись Живим».

«Включення України до Warrior Games сприятиме розширенню можливостей спортивної реабілітації українських ветеранів та військовослужбовців уже у 2021 році, що особливо актуально в умовах пандемії та масового перенесення заходів, зокрема «Ігор Нескорених у Гаазі», на 2022 рік. На відміну від Invictus Games, які відбуваються що два роки, Warrior Games відбуваються щороку, що даватиме ще більше можливостей нашій організаційній команді мобілізувати ветеранську спільноту навколо спорту та тієї реабілітаційної сили, яку має спортивна активність», – вважає Оксана Горбач, координатор Invictus Games та Warrior Games в Україні.

Відбір  кандидатів на участь у Warrior Games пройде в межах національних змагань, що відбудуться в середині травня 2021 року в Києві.

Реєстрація на відбіркові змагання триватиме з 22 березня по 30 квітня 2021.

Більше інформації буде публікуватись на офіційній сторінці Warrior Games in Ukraine.

Для обрання учасників збірної буде створена відбіркова комісія за участю представників Міністерства у справах ветеранів України, відомств сектору безпеки і оборони, добровольчих формувань та громадських організацій. Відбір здійснюватиметься за комплексною системою оцінки, яка була розроблена БФ «Повернись живим», та матиме різні фактори, зокрема спортивний результат, реабілітаційний ефект від участі у змаганнях, мотивація та інші.

Нагадаємо, «Ігри Нескорених» у Гаазі перенесено. Українська ветеранська збірна продовжує підготовку.

Схожі публікації

Залишити коментар