Третій Всеукраїнський форум військових письменників стартував у Львові в День українського добровольця 14 березень. Захід об’єднав три десятки учасників і значно більше поціновувачів сучасної української літератури, яка змальовує події різних етапів російсько-української війни.
На пропозицію організаторів зібратися у Львові відгукнулося значно більше учасників з різних куточків України, ніж очікувалося. Нині представлені Харківщина, Рівненщина, Прикарпаття, Волинь, Херсонщина, області Центральної і Західної України.
Окрім авторів, які творчо працюють в царині патріотичної літератури, уперше на форум приїхали представники видавництв, які друкують військових авторів. Отже, захід у Львові здобув цікавість і став майданчиком для спілкування авторів, видавців та читацької авдиторії.
У стартовий день форуму його учасники отримали нагоду поспілкуватися з читачами під час низки офіційних зустрічей. Зокрема презентації творчості військових літераторів відбулися на базі військових частин Львівського гарнізону: у десантно-штурмовій бригаді, Національній академії сухопутних військ, бригаді Державної спеціальної служби транспорту тощо.
Крім того, військові письменники стали учасниками культурних і соціальних подій, які відбулися у День добровольця у Львові. Зокрема відвідали урочисту церемонію підняття Державного Прапора України на Меморіалі Героїв Небесної сотні, пройшлися історичними місцями міста. І, зрештою, відвідали установчі презентаційні збори форуму.
Також гостями цього заходу стали представники львівської громади, громадські діячі, журналісти і діячі культури. Зокрема перед присутніми виступили співаки квінтету виконавців етномузики «Миклухо Маклай», які знімались у військово-патріотичному фільмі «Наші Котики», та виконавиця авторських пісень, громадська активістка Оксана Чухліб.
“Зазначу, що переважна більшість учасників форуму військових письменників є воїнами-добровольцями. Це люди, які свого часу продемонстрували не лише громадянську відповідальність, ставши на захист країни від ворога, а й відповідальність моральну, продовжуючи захищати моральні та інтелектуальні кордони нації у царині літератури”, – зазначила Тетяна Пилипець, організаторка заходу й директорка обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука.
На порядку денному третього всеукраїнського форуму військових письменників – проведення низки зустрічей із поціновувачами військового жанру сучасної української літератури не лише у Львові, а й у районах області. Упродовж найближчих двох діб творчі «десанти» військових письменників знайомитимуть галичан із новинками творчості.
Раніше ми розповідали про «Книжкову сотню» та як книги в Україні пішли на війну.