Лауреаткою премії імені Лисенка посмертно стала американська співачка українського походження Квітка Цісик

від Комарі Альберт

Лауреаткою цьогорічної Міжнародної літературно-мистецької премії імені Миколи Лисенка «Рапсодія» – “За видатний внесок в українське та світове мистецтво” – посмертно стала американська співачка українського походження Квітка Цісик.

Імена переможців назвали Міжнародна літературно-мистецька Академія України, Міжнародний Артцентр «Klas’s Arts Center San Francisco» (США) та Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина, м. Франкфурт).

Також цьогорічними лауреатами почесної нагороди стали:

Народний артист України Олександр Василенко (м. Київ) – за видатну творчу діяльність європейського і світового рівня та великий внесок у розвиток сучасної української пісні;

Народний артист України, художній керівник та головний диригент Академічної народної хорової капели «Почайна» НАУКМА Олександр Жигун (м. Київ) – за створення, концертне виконання і запис програми української класичної музики «Шевченківські  кантати» за  творами Миколи Лисенка, Левка Ревуцького, Михайла Вериківського та Кирила Стеценка (кантати «Б’ють пороги», «Радуйся, ниво  неполитая», «Хустина», «Гайдамаки», «Шевченкові»);

Заслужений артист України, поет, композитор, співак Ярослав Музика (м. Львів) – за студійні альбоми «Інструментальна палітра музики», «Інструментальні мелодії» та вагомий внесок у розвиток українського мистецтва;

Заслужений артист естрадного мистецтва України, композитор, співак Віктор Гембара (м. Львів) – за плідну музично-пісенну творчість та популяризацію української пісні;

Дует «Крила» – Валентина та Володимир Олійники (Полтавська обл.) – за велику творчу роботу зі збагачення духовної скарбниці українського народу;

Музикант, аранжувальник Олег Шеременко (м. Полтава) – за активну концертну діяльність та популяризацію української пісні.

«Хітами року» стали пісні Сергія Дзюби (слова) і Ярослава Музики (музика): «Твоїх очей барвінки» (виконує Ярослав Музика) та «Пісня про Чернігів» (співавтор слів – Олена Терещенко, виконує Віктор Гембара).

У номінації «Музичний твір року» нині відзначено сценічну кантату для сопрано, тенора, флейти і фортепіано «Крила Сімаргла», яку заслужений діяч мистецтв України, композитор Олександр Яковчук створив на вірші Тетяни та Сергія Дзюби (тривалість звучання кантати – близько 30 хвилин).

Голова міжнародного журі Юлія Раденко – заслужена артистка України, режисер, доцент кафедри кіно-, телемистецтва КНУКіМ.

Зауважимо, що батько Квітки Цісик (повне ім’я Квітослава-Орися Цісик) родом з-під Коломиї, був головним концертмейстером Львівської опери. У 1944 році з сім’єю, тікаючи від наступу Червоної армії, опинився в таборі для переміщених осіб у німецькому місті Байройт, після чого емігрував до США. Сама співачка з дитинства навчалася грі на скрипці, а в 1974 році закінчила консерваторію у Нью-Йорку. У 1977 році зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі «Ти осяюєш моє життя»,  а пісня до фільму у виконанні Кейсі отримала «Оскар».

Однак, слава дісталася іншій співачці Дебі Бум, яка виконала її на церемонії нагородження. Десять років Квітка Цісик була бренд-голосом автомобільної компанії «Ford». За допомогою голосу українки свій імідж створювали корпорації «Pepsi-Cola», «Coca-Cola», «American Airlines», «Burger King» тощо.

Схожі публікації

Залишити коментар