Кабмін на засіданні 17 лютого схвалив проєкт указу президента України “Про створення національного природного парку “Пуща Радзівіла” на території Рівненської області (землі в цій місцевості з 15 століття належали литовським князям Радзівілам).
Про це йдеться в повідомленні урядового порталу.
Національний природний парк площею 24 265,307 га розташований на території Сарненського району Рівненської області. Його природні комплекси та об’єкти українського Полісся мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову та освітню цінність, що буде сприяти розвитку туризму на Рівненщині.
“Пуща Радзивіла” стане третім національним парком у Рівненській області і збільшить природно-заповідний фонд області на 1%. Він приєднається до двох наявних національних природних парків в області – Дермансько-Острозького і Нобельського.
До території нацпарку погоджено передати землі:
- 22 427,1588 га земель лісогосподарського призначення, з яких 16 299,9549 га вилучають у ДП Рокитнівського лісового господарства та 6 127,2039 га в Остківського лісового господарства;
- 1 823,4 га земель запасу водного фонду, лісогосподарського, природно-заповідного та іншого призначення;
- 14, 7482 га земель запасу сільськогосподарського призначення.
Територія парку містить типові та малопоширені для Українського Полісся природно-територіальні та ландшафтні комплекси, основою яких є водні та водно-болотяні об’єкти.
До національного парку відведуть особливо цінні унікальні території в басейні річки Ствіга з водно-болотними угіддями, озерами та ставками. В тій місцевості мешкають багато представників Червоної книги України.
Новий парк перебуває у підпорядкуванні Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів.
Однією з туристичних “родзинок” парку стане – “Юзефінська дача”. Це ділянка охоронних насаджень з віковими дубами та кількома ялинами на площі близько 100 гектарів в Рокитнівському районі. Найвідоміший дуб в урочищі – “Юзефінський” дуб, який росте як мінімум 1000 років, а в обхваті має майже 8 метрів.
Цьому дереву приписують легенди, за яким він був “свідком” походів князя Ігоря. Тому одна з назв пам’ятки – “дуб князя Ігоря”. Туристи й місцеві відвідують дуб, щоб озвучити прохання про здоров’я і набратися енергії. У 2010 році Юзефінський дуб посів друге місце на всеукраїнському конкурсі “Національне дерево України”, а свідоцтво про це зберігається у місцевій сільраді.
Як повідомлялося, про промисловий туризм Сходу України розповів Еuronews.