Буковинське селище Берегомет, що розташоване у Вижницькому районі (Карпатський регіон) виникло у 1696 році, проте перше поселення тут з`явилося ще у XV столітті. Назва містечка походить від німецького слова “berg”, що перекладається як гора.
За іншою версію, містечко походить від слова берегомет – ділянка землі, що омивається водою.
Існує легенда, що в XV столітті на цій землі хазяйнував селянин Василь. За відважну боротьбу у війні з турками, молдавський господар Стефан III в подарував селянину землю біля річки Серет. Василь оселився там зі своєю родиною, а незабаром навколо нього почали селитися й інші родини.
Містечко з часом розрослося настільки, що в кінці XVIII столітті стає розвинутим центром на Буковині з деревообробної промисловості.
У XIX Берегомет стає вотчиною графської родини Васильків. Найбільшу повагу здобув Микола Василько – політик, депутат Буковинського Сейму, який більшу частину свого життя відстоював права українців у Австрійській імперії. Разом із однодумцями діяч створює політичну партію “Буковинський клюб”, яку в 1911 році перейменовують на “Союз українських послів”. До неї входили також декілька небайдужих однодумців із Галичини та Волині. У Австрійському Сеймі вона міцно закріпилася і до розпаду захищала інтереси українців в імперії.