Український психотерапевт Ростислав Прокоп’юк, який вже 29 років допомагає пацієнтам позбутися тютюнової залежності, наприкінці січня цього року вдруге потрапив до Чеської книги рекордів.
Про це редакції “Стожарів” повідомив Анатолій Крат, член НСЖУ, НСПУ, АУП.
Для пана Ростислава це вже не перша вагома відзнака його діяльності як психолога. Так, 2006 року він опинився в Швейцарській енциклопедії Who is Who (“Хто є хто”). А 2019-го ім’я українця було внесено до Чеської книги рекордів за найбільшу в Чеській Республіці шоколадну копію власної картини.
За весь час своєї терапевтичної практики за допомогою авторського методу «зворотної реальності» пан Прокоп’юк допоміг кинути палити щонайменше 6 тисячам пацієнтів, серед яких чимало зірок шоу-бізнесу не тільки в Чехії, але й в сусідній Словаччині.
Чеський рекорд українця офіційно зафіксував Мірослав Марек, президент агенції «Добрий день».Спілкування психолога з пацієнтом дуже схоже на послідовність прощання з палінням і цигаркою, описане відомим американським письменником Марком Твеном: «Навички не можна просто так викинути на вітер. Ви мусите їм чемно допомогти зійти вниз, супроводити аж до виходу, а потім ввічливо виставити за двері».
Сеанс позбавлення від паління триває не більше 15 хвилин і наразі не має аналогів у світі. Терапевт дає річну гарантію на результат, але за умови, що людина насправді хоче позбутися шкідливої звички. За словами Прокоп’юка, це перший і дуже важливий крок до успіху. За майже 30-річним спостереженням лікаря, лише 10 відсотків його клієнтів звертаються за повторною терапією, яку вони за необхідності можуть отримати в будь-який час дня і ночі, в тому числі і телефоном. Що, до речі, дуже актуально в нелегкі часи пандемії коронавірусу.
Пан Ростислав є частим гостем на чеському, словацькому та українському телебаченні. Чеські мас-медіа охрестили українця «психологом особистостей» та «екзорцистом залежностей». З власного досвіду пан Прокоп’юк видав чеською мовою дві книги – «Не курити це просто» (2008) та «Живіть своїм життям» (2011).
Доречі, першу з них, яка була перекладена німецькою мовою і видана в Австрії та Німеччині, “українізував” херсонський журналіст, письменник і перекладач Анатолій Крат, який вже 15 років поспіль займається творчою діяльністю в чеській столиці. Є надія, що книга незабаром стане доступною і для українських читачів.
Варто зазначити, 63-річний уродженець Волині Ростислав Прокоп’юк з 1991 року живе та працює в Чехії, де серед іншого займається волонтерською діяльністю та просуває українську культуру. Зокрема, він створив «Форум культурного партнерства», що організовує і супроводжує українські культурні події в Празі. У вільний від роботи час пан Ростислав займається образотворчим мистецтвом, часто виставляє свої картини в Чехії і за кордоном. З проданих картин купує ліки для військового госпіталю в Києві. Найвідоміші виставки відбулися в Києві для проєкту «Я, Ніна» Яніни Соколової та у Львові в рамках проєкту Сергія Притули.
Як повідомлялося, про свою рятівну розробку для забеспеченням питною водою у важкодоступних районах розповів волонтер-винахідник Олександр Почтар.