Українські лялькарки з діаспори, в рамках мистецького проєкту з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки, представлять композиції з ляльок на тему «Лісова пісня».
“В Бразилії, Португалії, Німеччині, Норвегії, Україні до ювілею славетної волинянки за мотивами драми-феєрії “Лісова пісня” створюємо наше лялькове бачення творів”, – повідомляють українські лялькарки діаспори.
Олена Лузяніна – українка, яка мешкає у Португалії, волонтер, родом з Кропивницького:
Щиро дякую організаторам та всім причетним до події.На створення цих красунь мене надихнули твори Лесі. Всі знають “Ляльковий театр Олени Лузяніної”.
Ванесса Жерба – Бразилія, правнучка українців, мріє хоч раз відвідати Україну:
Щастя. Саме так я відчуваю, коли бачу своїх ляльок на такому прекрасному фестивалі. Дуже приємно долучитись до збереження та розповсюдження мистецтва в діаспорі. Вітаю всіх майстрів а також організаторів проєкту. Кожен вірш Лесі Українки приносить нам натхнення… Мені дуже сподобалось робити ляльки, я натхненна героями прекрасного твору “Лісова пісня”. Також я дізналась більше про Лесю Українку…
Тетяна Золочевська – Німеччина, майстер та адміністратор групи “АВТОРСЬКА ЛЯЛЬКА-МОТАНКА”, представниця майстрів української ляльки в діаспорі, організатор виставок української ляльки в Німеччині:
Насолоджуюсь від творчості наших майстринь. Вже вкотре дякую подумками Лесі Українці за те, що вона народні образи оживила в своїй поезії для нас… оживила та дала нам свободу творчості; вдосталь її ідей, рік творити не все створити! такий сильний її поетичний повштох отримали ми до створення такої краси!
Ніна Хаген – Норвеґія:
Кримськотатарська тематика в творчості Лесі Українки. Крим дійсно став другим домом. Там поетеса написала вірш після зустрічі з юною кримською татаркою у національному костюмі.
Наразі кипить робота над створенням відео. То ж чекаймо!