Український інститут національної пам’яті презентував ролик, що розповідає про ранню історію Одеси та деконструює імперські міфи щодо віку міста.
Про це повідомили у пресслужбі Інституту.
“Попри те, що пів Одеси знає місцеві визначні місця, що мають вік значно старший за “катерининську” версію заснування міста — багато є таких, хто досі сумнівається… Мовляв, прийшла російська імператриця Катерина II до місця, де чисте поле з’єднується з Чорним морем, тупнула чобітком і наказала “бути тут місту!” і росіяни побудували Одесу. Втім, як же ж бути з Хаджибейським замком, що штурмували українські козаки? Як бути з козацькими хуторами та селами, що складали тоді передмістя Хаджибея? Як зрештою бути з портом, про що писала у своєму рескрипті вже згадана Катерина II?”, – розповів начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.
Проєкт краєзнавчих лекцій “Український Південь” покликаний деконструювати історичні міфи про заселення південної України, а також розповісти про ключову роль українців в освоєнні цих територій.
Консультантами виступили доцент кафедри Історії України ОНУ ім. І.Мечникова Володимир Полторак, начальник південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк, професор кафедри Історії України ОНУ ім. І.Мечникова Тарас Гончарук.
Нагадаємо, раніше в Україні презентували другий ролик проєкту краєзнавчих лекцій “Український Південь”, що присвячений історії переселення мазепинських козаків у південні регіони країни.
Перший фільм проєкту «Український Південь» також спростовує російські міфи про історію Причорномор’я.
Усього буде оприлюднено п’ять лекцій-роликів, які висвітлюють різні аспекти історії Південної України.