В ООН заявили про погіршення ситуації з правами людини в Криму

У виконавчій раді ЮНЕСКО заявили про погіршення ситуації з правами людини на анексованому Кримському півострові.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України з посиланням на звіт ЮНЕСКО “Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)”.

“Згідно з висновками, що містяться в доповіді, дані, зібрані Україною і міжнародними організаціями, свідчать про подальше погіршення ситуації з правами людини в анексованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі”, – підкреслили в МЗС.

Згідно з доповіддю, найбільш уразливими групами, що страждають від порушень прав людини, є кримські татари і українці. Вони зазнають значного тиску з боку окупаційної влади.

У висновках зазначається, що дії окупантів істотно загрожують свободі поглядів, совісті та релігії, права на мирні зібрання та об’єднання, свободу ЗМІ і доступу до інформації, мовним і культурним правам.

У документі згадується і про нанесення збитку культурним цінностям, що належать Україні, які знаходяться на анексованій території. Окремо відзначається зниження рівня охорони природної спадщини в Криму через незаконні рішення про зміну статусу природних заповідників.

Як підкреслила перший заступник міністра Еміне Джапарова, “схвалення цього рішення в черговий раз підтверджує міцну позицію міжнародної спільноти на підтримку суверенітету і територіальної цілісності нашої держави та є важливим інструментом протидії агресивній політиці Росії”, а також є “елементом консолідації міжнародних зусиль щодо деокупації Криму”.

Станом на січень 2021 року ЮНЕСКО провела низку місій в Україні для моніторингу ситуації в тимчасово анексованому Криму у сферах науки та інформації та почала моніторинг у сфері освіти. Наступним кроком має бути моніторинг культури та культурної спадщини.

Нагадаємо, у грудні проти кримчан ухвалили рекордну кількість вироків за відмову служити в армії окупанта.

Схожі публікації

Залишити коментар