Цілющі властивості води на Водохреща: як використовувати та зберігати, давні традиції

від Стожари

Найсильнішу енергетику та цілющі властивості вода має Саме 19 січня. Українці здавна вірили: якщо скупатися цього дня в річці – будеш здоровим і сильним протягом року. Навіть люди, далекі від релігії, вірять в цілющі властивості води на Водохреща і поспішають скупатися в ополонці і запастися освяченою водою.

Те, що вода на Водохреще набуває унікальних властивостей, підтверджують навіть вчені. А віруючі використовують її для зцілення, очищення і освячення житла.

У ніч з 18 на 19 січня православні та греко-католики у всьому світі одне з найбільших шанованих своїх свят – Хрещення Господнє, званий також Богоявлення.

Освячена на Водохреще вода називається «агіасма», що в перекладі з грецького означає «святиня». За  традицією, 19 січня проводиться молебень водосвяття. В льоду вирубують ополонку, яка називається «Йорданню». Часто цю ополонку роблять у вигляді хреста. Від храму до водойми відбувається хресний хід. Священик опускає у воду хрест, після цього вода вважається освяченою.

У народі Водохреща називають ще водосвяттям.

Вважається, що освячена вода має ще більш цілющі властивості. Така вода, кажуть, зцілить усі хвороби й очистить душу.

З давніх часів християни вірили у цілющі властивості водохресної води і виробили певні правила як її набирати, зберігати та використовувати.

Коли набирати воду

Вода, набрана в ніч з 18 на 19 січня, з 0:10 до 1:30 або трохи пізніше, споконвіку вважалася чудотворною. У цей час “відкривається небо” і, вважають православні, молитва, звернена до Бога, буде обов’язково почута. Освячену й навіть просто набрану вночі водопровідну воду пропонують вживати щоранку натщесерце.

Як довго зберігати

Водохресною водою, що зберігається в скляному посуді, можна користуватися впродовж цілого року. Вважається, що це дуже сильна енергетична вода, тому пити її постійно не рекомендується. А от приймати як ліки, додавати у ванну (від однієї чайної ложки до однієї склянки на ванну), полокати рота, вмиватися, збризкувати обличчя, очі, все тіло – дуже корисно. І що важливо: витиратися не потрібно. Для очищення житла бризкають водохресною водою по кутах кімнат, а потім невелику частину води наливають у скляну посудину, не закриваючи кришкою і залишають у приміщенні.

Якщо водохресної води здалося мало – можна розбавити її звичайною водою. Обіцяють, що вона буде така ж повна благодаті і ніколи не зіпсується. Ось чому немає необхідності тягти з храму або з ополонки каністру водохресної води.

Водохресна вода має велику силу в зціленні душі і тіла.

Але, звичайно, тільки за умови, що приймається вона з молитвою і вірою. Тому потрібно не просто прийти в храм за пляшкою або банкою води, але і виділити час для того, щоб взяти участь в службі, помолитися з усіма.

Водохресна вода, як показують дослідження, володіє особливою гармонійної структурою. Цим і пояснюється її позитивний вплив на організм. Коли ми п’ємо «святу» воду, то ніби відновлюємо закладений природою порядок і енергетику свого тіла. А це сприяє здоров’ю і фізичному, і душевному.

Вважається, що регулярне вживання водохресної води натще зміцнює імунітет, підвищує опірність інфекціям.

Можна не тільки пити цю воду, а й умиватися нею. Благотворно впливає водохресна вода і на домашніх вихованців, і на рослини: вони будуть активніше рости.

Водохресною водою кроплять житло 19 січня, щоб очистити його і зарядити позитивною енергією.

Якщо вам потрібен більший обсяг води, то можна розбавити освячену воду звичайною – вона теж придбає цілющі властивості. Тому набирати величезні ємності води на Водохреща не обов’язково. І звичайно, ставитися до неї слід благоговійно, як до церковної святині.

Схожі публікації

Залишити коментар