Різдвяну літургію українською мовою провели у Стамбулі

від Комарі Альберт
На Різдво у храмі Святого Миколая на Фатіху, в Стамбулі, традиційно відбулася божественна літургія з нагоди Різдва Христового.

Божественна літургія відбулася з благословення Вселенського Патріарха Варфоломія.

«Стало доброю традицією проводити богослужіння українською мовою. Напевно, всі ми відчуваємо особливу благодать від сьогоднішньої служби, а перебуваючи разом, громадою, відчуваємо себе великою родиною. У Стамбулі дуже потужна українська громада», – сказав, звертаючись до громади, посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

Дипломат подякував Вселенському Патріарху та Його Всесвятості Варфоломію за можливість провести богослужіння на Фанарі рідною мовою, привітав присутніх з Різдвом та річницею отримання Томосу.

«У ці дні, рівно два роки тому відбулося диво – Православна церква України отримала Томос. І це вже доконаний факт, православна церква України зміцнюється з кожним днем», – сказав Андрій Сибіга.

6 січня 2019 року, на Різдво, Україна отримала Томос про автокефалію, який свідчив, що Православна церква, яка знаходиться в межах політично сформованої та цілковито незалежної держави, є канонічно автокефальною, незалежною та самоврядною.

Схожі публікації

Залишити коментар