Наймолодший лицар ордена «За мужність»: Юнак заслонив собою п’ятьох дітей під час вибуху

Напередодні новорічних і різдвяних свят у Криворізькому ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою з вихованцями випускного курсу поспілкувався цьогорічний випускник ліцею, а нині курсант військової академії в Одесі Олександр Гаркуша.

Про це розповів заступник начальника закладу полковник Олександр Супрун, передає АrmyІnform.

Майбутні захисники були в захваті від живого спілкування з Олександром. А на завершення зустрічі за ініціативою громадської організації випускників Криворізького ліцею-інтернату Олександра Гаркушу нагородили відзнакою Знак Пошани “Криворізький військовий ліцей”.

Ця історія трапилася в селищі Пашена Балка, що на Дніпропетровщині, 1 липня 2019 року. Того дня Сашко, на той час другокурсник ліцею-інтернату, насолоджувався вільним часом на літніх канікулах, дихав свіжим повітрям та займався фізичними вправами. Раптом побачив, як на дитячому майданчику гралися малюки, а потім підпалили предмет, що був схожий на боєприпас і невідомо звідкіля опинився в їхніх руках. Жодного з дорослих поруч не було й обставини вимагали миттєвого рішення. 16-річний хлопець не розгубився. Він швидко зреагував на небезпеку й одразу кинувся на допомогу. Олександр схопив «знахідку», що палала, намагався відкинути її якомога далі. Втім було запізно… В руках юнака вибухівка здетонувала.

Відважний ліцеїст проявив найкращі людські якості та, як міг, уберіг дітей від смертоносних металевих уламків. Усі дітлахи залишилися завдяки Сашку живими, а він зазнав важких поранень і травмувань.

Юнак понад два тижні перебував у реанімації, переніс кілька операцій, лікувався і проходив реабілітацію. Попри важкі травми й тривале відновлення здоров’я, Олександр Гаркуша успішно закінчив навчання в ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою.

За геройський вчинок хлопець нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. Він став першим в Україні, кого удостоїли такої нагороди у 17 років. Нині Олександр Гаркуша — першокурсник Військової академії (м. Одеса).

Як повідомлялося, українська фітнес-модель рятує людей на фронті.

Схожі публікації

Залишити коментар