До 120-річчя з дня народження Катерини Білокур за мотивами її картин створили колекцію суконь

На честь 120-річчя з дня народження видатної української художниці Катерини Білокур директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко та народна артистка України Ольга Сумська влаштували акцію пам’яті в її рідному селі Богданівка Київської області.

Про це повідомляє День.

Учасники акції «Рідна Катерина Білокур» поклали квіти на її могилу та відвідали Меморіальний музей-садибу. У той же день в Яготинському історичному музеї, де зберігається низка оригіналів робіт мисткині, відбувся показ колекції суконь «Рідна», в основу якої лягли мотиви її картин.

«Це перший показ модної колекції у нашій картинній галереї. Демонстрація колекції одягу за мотивами картин художниці на фоні її робіт – данина її пам’яті. До того ж, це розширення формату музейної роботи», – зазначив  директор музею Іван Шулла.

«Душа моя співала, коли я створювала цю колекцію, – зізнається авторка колекції, народна артистка України Ольга Сумська, – Ці образи безмежні, як краса квітів Катерини Білокур. Вона рідна для кожного з нас, бо, одягаючи таку сукню, кожна жінка відчує себе берегинею, відчує себе в аурі цієї надзвичайної художниці». 

Варто зазначити, талановита художниця-самоучка народилася 7 грудня 1900 року у Богданівці.  Заслужене визнання до неї прийшло лише після 1940 року – персональні виставки, знайомство із світовими шедеврами і митцями. У 1949 році вона стала членом Спілки художників України, ще за два роки її нагородили орденом «Знак пошани» та званням Заслуженого діяча мистецтв України, а з 1956 року Білокур – Народний художник України.

Катерина Білокур створила величезну кількість барвистих життєстверджуючих картин, у яких домінують квіти. Її роботи – «Польові квіти», «Цар-колос», «Привіт врожаю», «Квіти за тином», «Квітка і берізка ввечері», «Кавун, морква, квіти» – зберігаються та експонуються в різних музеях України і світу.

Пабло Пікассо сказав про Білокур: «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!».

«Є багато проєктів, пов’язаних з творчістю художниці. Як фахівець у сфері культурної дипломатії, я вважаю, що творчий спадок Катерини Білокур гідний подання до програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу». Ця програма збирає і реєструє унікальні творчі доробки культурних діячів світового рівня», – підкреслила співорганізатор акції, голова комітету з присудження премії з нематеріальної культурної спадщини Міністерства культури і інформаційної політики України Влада Литовченко.

Як повідомлялося, у Києві намалювали рекордний Самчиківський розпис.

Схожі публікації

Залишити коментар