Інфографіка динаміки мілітаризації Криму Росією та прогнози цієї тенденції

Мілітаризація Криму, яку здійснює Російська Федерація як держава-окупант, залишається в центрі уваги міжнародної спільноти й розглядається як перетворення Криму на величезну військову базу та пряму загрозу безпеці й стабільності в регіоні. У зв’язку з цим на 75-й сесії Генеральної Асамблеї ООН ухвалено резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного й Азовського морів».

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

У резолюції засуджується російська тимчасова окупація Криму й відзначається, що така окупація становить загрозу міжнародній безпеці. У ній також наголошується, що окупація є порушенням міжнародного права й що окуповані території мають бути невідкладно повернуті під контроль України.

«Росія перемістила на територію Криму озброєння, здатні нести ядерні заряди. Резолюція вимагає від Росії негайно припинити таку діяльність», — йдеться в повідомленні зовнішньополітичного відомства.

Також у резолюції наголошується, що, по-перше, російська окупація завдає шкоди архітектурі безпеки й контролю над озброєннями. По-друге, російська окупація порушує стабільність міжнародних режимів верифікації й контролю над озброєннями — Договору про відкрите небо, Договору про звичайні збройні сили в Європі, Віденського документа 2011 року про заходи довіри й безпеки. По-третє, встановлення Росією контролю над об’єктами для зберігання ядерної зброї в Криму може становити загрозу регіональній стабільності.

Резолюція також закликає Росію припинити мілітаризацію освіти у Криму — шкільну військову підготовку кримських дітей, метою якої проголошується їхня майбутня служба у збройних силах РФ.

«Відтепер Україна має у своєму юридичному арсеналі додатковий переконливий політико-правовий аргумент для просування деокупації Криму», — наголосили у відомстві.

Як повідомлялося, в РНБО назвали об’єкти в Криму, де окупанти можуть зберігати ядерну зброю.

Схожі публікації

Залишити коментар