“Ляльки для ненароджених”. Проєкт до 87 річниці Голодомору

від Стожари

“Ляльки для ненароджених”, проєкт присвячений роковинам Голодомору в Україні, який започаткувала у 2018 році Тетяна Золочевська з міста Бремена, Німеччина.

Про проєкт “Ляльки для ненароджених” порталу української діаспори “Стожари” розповіла відома українська майстриня-лялькарка Ніна Хаген з Осло, Норвегія.

“Згадаймо тих, хто загинув в муках голоду і не зміг намотати ляльок своїм дітям. Згадаймо тих діточок, які не народилися, не мали можливості гратися ляльками і радіти життю. Об’єднаймо наші зусилля разом в пам’ять про мільйони жертв сталінського терору”, – зазначає пані Ніна Хаген.

За її словами, у проєкті “Ляльки для ненароджених” своїми роботами майстрині народної ляльки-мотанки з України та світу (Норвегія, Німеччина, Португалія) розповідають про болючі сторінки української історії, про Голодомор, як акт геноциду українського народу. Також вони відправляють листівки – композицiї з світлинами українських ляльок друзям з усього світу.

Разом з тим, в Українській школі «Еллісів» в Осло, співзасновником якої є Ніна Хаген, готують урок про цю трагедію, а дорослі зможуть переглянути 15-хвилинну документальну стрічку «When we starve» («Коли ми голодуємо»), продюсером якої є Борис Буняк – американський лікар, представник української діаспори у США.

Майстриня зі Шполи, що на Черкащинні, зробила відеосюжет з листівок “Ляльки для ненароджених”:

“Я зробила відеосюжет з листівок “Ляльки для ненароджених”. Маю за честь брати участь у спільному проекті, який покликаний розповісти про Великий Голод, про страшні події 1932-1933 років. Чи то з розповідей дідусів, бабусь, чи з вуст батьків, вчителів, ми дізнавались про жахливі події, що лягли на історію нашого народу. Моторошні світлини того часу, які збереглись, історії, в які важко повірити – статистика кількості померлих… Все це перевертає свідомість та затамовує подих”, – говорить авторка відео, майстриня Інна Вовк.

Ніна Хаген також висловлює вдячності Надії Лихолоб, головному архівіст Центрального державного архіву зарубіжної україніки (ЦДАЗУ), за підтримку проєкта.

Схожі публікації

Залишити коментар

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!