Знай наших. Уперше в історії до парламенту США обрано українку

від Стожари

Американська українка Вікторія Спартц потрапляє до нижньої палати Конгресу США – Палати представників.

Як свідчать результати підрахунку 99% голосів, за республіканку Спартц проголосували 50,1% виборців у п’ятому окрузі у штаті Індіана.

До цього Спартц обіймала посаду сенаторки на рівні штату Індіана від міста Ноблсвілл.

На своїй сторінці у Facebook новообрана конгресменка подякувала виборцям за довіру, а також родині та друзям за підтримку.

Перемога Спартц над Гейл стала попередженням для демократів, які сподівалися вибороти місця в районах з освіченим, заможним населенням, як от П’ятий округ в Індіані, гадаючи, що втрата популярності Трампа потягне за собою вниз і кандидатів-республіканців, пише New York Times.

На виборах до Сенату Індіани в 2017 році вона перемогла 6 інших кандидатів. Після перемоги Вікторія сказала: «Сильні та розумні американці зробили мене сильною американською жінкою». І справді, її шлях засвідчує неабияку силу характеру.

Майбутня конгресменка народилася у місті Носівка на Чернігівщині в родині інженерів, пишуть американські видання. Вікторія приїхала до США в 21 рік у 2000 році, маючи за плечима начання в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. Через 6 років вона отримала диплом магістра з професійної бухгалтерії Університету Індіани і залишилася там викладати. Також працювала у бізнесі та державних установах, причому зробила дуже гарну кар’єру – аж до посади головного посадовця з фінансів Служби прокурора Індіани.

У 2017 році Спартц обрали до сенату штату Індіана, де вона замінила Люка Кенлі, який вийшов на пенсію.

“У неї сильний акцент, але ще сильніша її пристрасть до американської політики”, – писали тоді місцеві видання.

Водночас Вікторія Спартц була активною в громадському та політичному житті. Вона стала головою Республіканської партії округу Гамільтон.

Наступною сходинкою стало висування до Палати представників Конгресу США.

У своїй кампанії Вікторія наголошувала на своєму походженні, стверджуючи, що це сформувало її політичні погляди.

В одному зі своїх передвиборчих роликів під назвою “Стоп соціалізм” Спартц дивиться на відео з червоними прапорами із зображенням Леніна та довгими чергами з людей, які стоять за продуктами.

“Народжена у Радянському Союзі, Вікторія Спартц знає горе соціалізму”, – каже голос за кадром.

У розмові з виданням IndyStar вона згадала розповідь дідуся про те, як радянська влада відібрала у їхньої родини власне господарство під час колективізації та про Голодомор у 1930-х роках.

На сайті передвиборчої кампанії Спартц йшлося, що “зростаючи в Україні за влади соціалістів, вона напряму відчула на собі темну сторону соціалізму”.

“Цей досвід сформував її консервативну політичну філософію: обмежена влада завжди краще, а рішення у галузі фінансів та охорони здоров’я мають ухвалювати люди на вільному ринку, а не бюрократи чи лобісти”, – додає її офіційна біографія.

Вікторія виховує разом зі своїм чоловіком двох доньок-підлітків. Щороку вона приїжджає до України провідати бабусю і дідуся в Носівці на Чернігівщині

Вікторія Спартц зі своєю родиною

Схожі публікації

Залишити коментар