Україна увійшла до топ-5 світових виробників волоського горіха

Україна входить до топ-5 світових виробників волоських горіхів із 126 тисячами тонн. Такі дані наводять у USDA (United States Department of Agriculture) та прогнозують у сезоні 2020/2021 рекордне виробництво волоських горіхів на рівні 2,3 млн тонн.

Про це йдеться у звіті USDA, передає Економічна правда.

Зазначається, що на двох глобальних лідерів ринку – Китай і США – приходиться 75% із усього виробництва волоських горіхів.

Також прогнозується, що обсяги експорту зростуть загалом на 14% – до 946 тисяч тонн, а світові запаси зростуть на 20%. Зокрема, прогнозується зростання виробництва у Китаї на 2% – до 1 млн т. Також очікується, що у США виробництво зросте на 20% – до рекордних 708 тис тонн. У Чилі також прогнозується ріст на 20% – до 150 тис тонн.

“Виробництво в Україні прогнозується на рівні 126 тис тонн за нормальних умов вирощування. Експорт на провідні ринки – Європейський Союз та Туреччину – очікується без змін”, – йдеться у звіті.

Дані USDA свідчать, що Україна посідає 4-те місце у рейтингу світових експортерів волоського горіха – після США, Чилі та Китаю.

Як повідомлялося, Україна посіла друге місце в світі серед найбільших експортерів лохини.

Схожі публікації

Залишити коментар