Великий вечір боксу за участю знаменитого українського спортсмена відбувся 31 жовтня в Лондоні на «Вемблі Арені». У головному бою вечора в суперважкій вазі зійшлися екс-чемпіон світу в крузервейті українець Олександр Усик (17–0, 13 КО) та британський ветеран Дерек Чісора (32–9, 23 КО).
Про це розповідає Спорт UA.
Для Олександра Усика, який дебютував у важкій ваговій категорії вже більше року назад перемогою над Чаззом Візерспуном, поєдинок з Дереком Чісорою повинен був дати відповідь на питання: «Чи готовий екс-чемпіон у крузервейті до битви за чемпіонські пояси у суперважкій вазі?» Так, Чісору не можна ставити в один ряд з Джошуа, Ф’юрі або Вайлдером – ні за талантом, ні за антропометрією, але це й не попередній опонент Усика, який через форс-мажор з’явився за кілька днів до бою, але все одно доставив чимало клопоту Усику.
Чісора – це суперник іншого рівня, який може вирішити результат поєдинку одним ударом. «Я спарингую з Чісорою 12 років. Він потужний хлопець. Подивіться на нокаути Дерека. Це не ті перемоги, коли ти завдав п’ять поспіль ударів і рефері зупиняє бій. У Чісори інші нокаути. Бум – Шпілька в нокауті. Бум – Такам в нокауті. Ми бачимо, що у нього є здатність вирішувати всі одним ударом», – таку характеристику співвітчизнику дав чемпіон світу за версіями WBO і IBF Ентоні Джошуа. При цьому Джошуа все-таки зазначив, що вважає фаворитом бою українця.
На зважуванні Чісора виявився набагато важчим за Усика: 115,7 кг у британця проти 98,4 кг у українця. На думку менеджера Чісори, колишнього чемпіону світу в крузервейті і хевівейті Девіда Хея, перевага в масі має бути визначальною: «Бачили поразку Ломаченка нещодавно? Випадок, коли розмір боксера виявився важливішим за техніку і все інше. Це ж буде з Усиком», – голосно заявив Хей.
На прес-конференції перед боєм Усик і Чісора завели дискусію про те, хто ж король джунглів. «Якби цар тварин був найбільшим і важким, то це був би не лев, а слон», – висловив свою думку Олександр. Чісора перервав його: «Слон – це реальний король джунглів з простої причини: леви можуть бути хоробрими, тільки коли їх повно. А слон сам може напасти на стадо левів і уникнути покарання за це!» Усик вистрілив у відповідь: «Слон – це друг миші!» Промоутер Едді Хірн підтримав суперечку: «В суботу дивіться бій Лева та Слона!»
У рингу Чісора виглядав масивнішим за Усика. Широкі плечі, розмах рух, натиск і зарядженість на удар, який може зрубати. З першого раунду британець пішов вперед, намагаючись своєю масою зім’яти Усика. Українець працював корпусом і переміщався по рингу, але все ж пропускав бокові удари від британця, який за рахунок напору напевно забрав стартові раунди.
Усик явно вичікував, поки Чісора втомиться, і побоювався йти у розмін. Чісора ж, як танк, йшов уперед і, схоже, не особливо боявся пропускати удари назустріч від Усика. Усик діяв другим номером, намагаючись діставати Чісору після промахів. Але ударів українець наносив все-таки замало – і Чісора встигав відновлюватися.
У сьомому раунді Чісора сповільнився, а Усик, навпаки, включився – і пристойно побив британця. У кінцівці раунду Усик дістав суперника декількома ударами, і Чісора цілком міг потрапити у нокдаун, але врятував гонг. Відчувши, що Чісору можна дістати і потрясти, Усик перейшов до роботи першим номером. Чісора пропускав, але стояв на ногах. Усик кружляв навколо британця і вчасно відходив після ударів, змушуючи того стрясати повітря.
У десятому раунді Чісора додав напору, намагаючись знайти свій шанс в атаці. Усик терпів і не йшов у бійку. В останніх раундах Усик довів бій до завершення, не давши Чісорі шансу на дострокове завершення поєдинку.
Отже, Олександр Усик переміг Дерека Чісору за очками одноголосним рішенням суддів: 117–112, 115–113, 115–113.
Раніше ми розповідали про хлопця з Буковини, який втратив руку, але все одно став чемпіоном з дзюдо і самбо.