Для українських спецпризначенців створили спеціальний прилад спостереження

Українське військо невдовзі може отримати спеціальний прилад спостереження та наведення – ПСК ПС-04.

Про це повідомляє Defense Express.

Йдеться про “інструмент”, на який очікують розвідники, снайпери, корегувальники вогню та передові спостерігачі, а також особовий склад Сил спеціальних операцій, який діє у тилах ворога. І державні випробування цієї нової технологічної розробки уже розпочалися.

Назва нового військового “гаджету” – прилад спостереження комбінований (ПСК) модифікації ПС-04, який розроблений та виготовлений приватною компанією “Укрспецконсалтинг”.

Зазначається, що нова розробка має прийти на заміну ще радянському ЛПР-1 “Каралон-М”, який почав поставлятися у війська 35 років тому та досі продовжує знаходитись на озброєння українського війська. Моральна застарілість приладу спонукала ЗСУ з 2014 року закуповувати обмежену кількість закордонних розробок, проте тепер в Україні з’явилась власна альтернатива, яка нічим не поступається натівським аналогам, використовує ті ж самі західні компоненти, проте коштує значно дешевше.

ЛПР-1 “Каралон-М” почав поставлятися у війська 35 років тому

Український ПСК ПС-04 забезпечує весь необхідний функціонал, завдяки денному та тепловізійному каналу, лазерному далекоміру, модулю GPS та спеціальним алгоритмам, які дозволяють після виміру дальності до цілі, а також напрямку та куту піднесення до неї, визначати її точні координати.

Прилад забезпечує виявлення техніки противника на відстані до 10 км у денному каналі та до 5 км через тепловізор, а людини на відстані 5 та 2 км відповідно. І для цього необхідно лише натиснути декілька клавіш на самому приладі.

Це дозволяє передати дані для знищення цілі різними засобами ураження, починаючи від звичайної артилерії, завершуючи високоточним далекобійним ракетним озброєнням, вести коригування вогню, чи використати його у якості інструменту для “другого номера” снайперської пари. Також існує можливість вимірювання дальності між об’єктами за методом тріангуляції, для отримання детальної розвідувальної інформації.

ПСК ПС-04 має декілька важливих переваг. По-перше, в ньому не має прямого оптичного каналу. Фактично боєць дивиться у дисплеї, які розташовані в окулярах. Це забезпечує 100% захист його зору від спеціальних засліплюючих лазерів, які активно використовує противник на Донбасі.

По-друге, довжина хвилі лазера далекоміра не дозволяє його виявити спеціальними сенсорами. Водночас він безпечний для людського ока. На додачу лінзи мають спеціальне антиблікове напилення та додатково прикриті сотовими блендами.

По-третє, прилад має великий об’єм внутрішньої пам’яті та може записувати великі об’єми фото- та відео інформації. А також напряму приєднуватись до планшета або комп’ютера, що дозволяє його інтегрувати у системи автоматизованого управління військами.

ПСК ПС-04 відповідає всім армійським вимогам по надійності. Він герметичний, волого- та ударостійкий та має азотне наповнення для запобігання конденсації водяної пари.

Як повідомлялося, у Харкові виготовили унікальний агрегат для міжнародного космічного супутника.

Схожі публікації

Залишити коментар