Українців Чехії закликають привітати країну з Днем виникнення незалежної Чехословаччини

від Стожари

Відомий в Чеській Республіці український волонтер, художник і психотерапевт Ростислав Прокоп’юк звернувся до всіх чеських українців з цікавою ініціативою, записати відеопривітання з державним святом – Днем виникнення незалежної Чехословацької Республіки.

Про це Порталу Української діаспори “Стожари” повідомив український поет, перекладач, журналіст, член НСПУ, АУП і НСЖУ – Анатолій Крат.

Ростислав Прокоп’юк закликав співвітчизників, які постійно проживають на теренах Чехії, зняти коротке відео чеською мовою, в якому попросив привітати чеських громадян з державним святом – Днем чеської незалежності.

“Ваші привітання приєднаю до відео з церемонії на першому дворі Празького граду, яким спільно привітаємо країну, яка стала нашою другою домівкою”, – йдеться на сторінці Прокоп’юка в Фейсбук.

“28 жовтня Чехія святкуватиме День виникнення незалежної Чехословацької Республіки (чеськ. Den vzniku samostatného československého státu) — державне свято Чехії, чеський День незалежності. Відзначається щорічно 28 жовтня. Встановлення свята в цей день пов’язано з тим, що 28 жовтня 1918 року, після закінчення Першої світової війни, Національним комітетом Чехословаччини в Празі була проголошена незалежність від Австро-Угорщини, а також оголошено про об’єднання Чехії і сусідньої Словаччини у Республіку Чехословаччину”, – зауважує Анатолій Крат.

Як відомо, Ростислав Прокоп’юк постійно займається популяризацією батьківщини серед чехів, підтримує бійців АТО, організовує виступи українських гуртів у чеській столиці. 

Ростислав Прокоп’юк (крайній праворуч) під час виставки своїх картин із послом України Євгеном Перебийносом (ліворуч) і міністром закордонних справ Чехії Томашем Петршічком (другий зліва)

Зокрема, 2014 року у співпраці з празьким мером Томашем Гудечеком пан Прокоп’юк організував концерт «Подамо руку Україні».

Коли в січні 2017 року останки українського діяча Олександра Олеся було ексгумовано на празькому цвинтарі, Прокоп’юк був одним з тих, хто займався перевезенням їх до України, а також висвітленням проблеми у ЗМІ. 

У 2019 році, картина українського психотерапевта і художника Ростислава Прокоп’юка під назвою “На хвилях”, створена із шоколаду і природних фарб, увійшла до Книги рекордів Чеської Республіки.

Ростислав Прокоп’юк

А 2006 року Ростислава було включено до швейцарської енциклопедії Who Is Who як одного з відомих представників Чехії.

Українська громада в Чехії нараховує понад 130 тисяч осіб. «Форум культурного партнерства» – є ініціативою сім’ї Прокоп’юків та діє у Празі. Він покликаний популяризувати українську культуру в Чехії. В рамках Форуму проходять виступи українських митців, музичних гуртів, письменників та громадських діячів.

Схожі публікації

Залишити коментар