Брат українця із США, що загинув на Донбасі, подякував за виставку «Нью-Йорк — Іловайськ: вибір»

У Музеї АТО в Дніпрі 15 жовтня відкрили виставку «Нью-Йорк – Іловайськ: вибір», присвячену життєвому шляху Маркіяна Паславського – українця, батьки якого колись емігрували до США. Він воював на Сході у складі батальйону «Донбас». Загинув у боях за Іловайськ. 

Виставка про Героя України Паславського — людину неординарної долі — неабияк зацікавила відвідувачів. За кілька днів експозицію переглянули багато дніпрян і гостей міста. Щиро подякував усім причетним до організації виставки на шану Маркіяна його брат — Нестор Паславський.

Відповідне відеозвернення діаспорянина із США опубліковане на офіційній сторінці Музею АТО у Facebook.

Маркіян Паславський раніше закінчив Вест-Пойнт — найпрестижнішу військову академію Збройних сил США, став офіцером американської армії. Пізніше успішно займався бізнес-консультуванням. А на початку 1990-х переїхав до України. Після анексії Криму Паславський пішов добровольцем на Схід країни. Воював у складі батальйону «Донбас». Мужній чоловік загинув у боях за Іловайськ.

У своєму відеозверненні із США, опублікованому на офіційній сторінці Музею АТО у Facebook, він зазначив, що музей АТО й місто Дніпро є дуже важливими у боротьбі проти Росії та терористів.

“Музей присвячений жертвам кожного громадянина, що пішов захищати свою країну, —  наголосив Нестор Паславський, — Тисячі українців залишили сім’ї, пішовши захищати свою  суверенність та незалежність. Багато хто не повернувся, включаючи нашого сина та брата Маркіяна. Їхні голоси перестали звучати для нас, але їхні переконання, ідеї й далі житимуть… Музей зберігає історію війни та біль від втрат. Ми вдячні, що про Маркіяна пам’ятатимуть. Слава Україні!”.

Привітання від родини Маркіана Паславського для Музею АТО

Нестор Паславський, брат Маркіяна Паславського, бійця батальйону Донбас, Сполучені Штати Америки :"Музей АТО і саме м. Дніпро є дуже важливим у боротьбі проти Росії та терористів. Музей присвячений кожному громадянину, хто пішов захищати свою країну. Багато хто не повернувся, включаючи нашого сина й брата Маркіяна, але їхні ідеї й далі живуть…"___Запрошуємо на виставку "Нью-Йорк – Іловайськ: вибір", яка триватиме до 30 листопада.Дякуємо нашим захисникам!

Geplaatst door Перший Музей АТО Дніпро/ Первый Музей АТО Днепр/ Ukraine’s first ATO Museum op Maandag 19 oktober 2020

Варто зазначити, у Дніпрі виставка «Нью-Йорк — Іловайськ: вибір» триватиме до 30 листопада. Далі її планують показувати в інших містах, а також за кордоном.

Як повідомлялося, мати загиблого Героя України Михайла Гончаренка, волонтерка Галина розповіла про свій проєкт «Солдатський привал» у Запоріжжі.

Схожі публікації

Залишити коментар