“Укроборонпром” разом з Укрпоштою підготували серію поштових марок

В Україні з’являться патріотичні марки із зображенням військової техніки вітчизняного виробництва.

Про це пише Український інтерес.

Зазначається, що Укрпошта спільно з Державним концерном “Укроборонпром” 9 жовтня вводить в обіг марки “Бронетранспортер “БТР-4МВ1” та “Система БМ-21УМ “Берест”. Вони стануть третьою частиною серії “Національна військова техніка”.

Дизайн поштових марок, конвертів та штемпеля “Перший день” виконали художники Олександр та Сергій Харуки.

“Зазвичай у мирному житті навряд чи більшість із нас цікавиться бойовою технікою і бронетранспортерами. Але уже 6 років поспіль тема війни в нашій країні стосується кожного. В Укрпошти своя поштова “зброя” – марки. Завдяки їм ми маємо можливість відображати наше сьогодення і транслювати важливі для України події всередині країни і далеко за її межами”, – каже очільник Укрпошти Ігор Смілянський.

Тираж кожної марки – 130 тисяч примірників, номіналом – 9 гривен

Обидві бойові машини виготовлені на заводах, що входять до складу Укроборонпрому.

“Укроборонпром як стратегічний виробник озброєння та військової техніки прагне забезпечити українське військо сучасним, якісним, високотехнологічним та надійним озброєнням, що здатне захистити нашу державу та зберегти життя наших військових”, – відзначив виконувач обов’язків гендиректора ДК “Укроборонпром” Ігор Фоменко.

БМ-21УМ “Берест” – це реактивна система залпового вогню (РСЗВ) калібру 122 міліметрів. “Берест” оснащений цифровою системою управління вогнем, яка дозволяє екіпажу проводити підготовку до стрільби, зокрема топогеодезичну прив’язку, не залишаючи кабіни. Окрім того, “Берест” інтегрований у систему обміну інформацією на полі бою – РСЗВ у режимі реального часу отримує точні координати ворога, які надходять з безпілотників та інших систем спостереження. Наразі “Берест” успішно пройшов заводські випробування та має замінити бойову машину БМ-21 “Град”.

“Укроборонпром” разом з Укрпоштою підготували серію поштових марок - фото 3

БТР-4МВ1 – це повнопривідна броньована машина-амфібія. Бронезахист цієї машини побудований у спосіб, що дозволяє екіпажу оперативно замінювати елементи верхнього шару броні у польових умовах. За короткий час БТР-4МВ1 можна налаштувати до виконання будь-якої задачі: від дозорно-розвідувальної до машини-амфібії. Крім того, новий приціл БТР-4МВ1 дозволяє екіпажу знищувати противника на максимальній дальності дії зброї, вночі та за складних погодних умов.

Як повідомлялося, українська марка змагається за звання найкращої в Європі.

Схожі публікації

Залишити коментар