Традицію приготування українського борщу внесуть до переліку нематеріальної культурної спадщини

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини потрапить «Культура приготування українського борщу». Далі експерти працюватимуть над тим, щоб українську страву включили до культурної спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Разом із борщем до переліку потраплять:

  • технологія створення клембівської сорочки «з квіткою»;
  • великоднє гуляння «Водити Володара» в селі Розкошівка Теплицького району на Вінниччині;
  • борщівська народна вишивка;
  • карпатське ліжникарство.

Борщ вирішили подати до Нацпереліку в організації «Інститут культури України». Її очільник, кулінарний експерт Євген Клопотенко розповів, що така ідея з’явилася рік тому.

«Я зібрав однодумців: фольклористів, істориків, аналітиків, людей, які мають відношення до культурної спадщини. Ми об’єдналися в громадську організацією і пройшли нелегкий процедурний шлях. І сьогодні борщ вже в цьому списку», — сказав пан Клопотенко.

Організація здійснила експедицію Україною, щоб дослідити борщ у регіонах. В «Інституті культури України» кажуть, що вперше до Національного переліку включили загальноукраїнський елемент, а не регіональний.Станом на 1 квітня 2020 року до Національного переліку включені 18 елементів.

Як повідомлялося, у серпні День борщу й української гастрономії відзначили в Будапешті.

Також за підтримки ЄС було підготовлено каталог з автентичними рецептами Рівненщини.

Також варто зауважити, що, за словами дослідниці Маріанна Душар, в українській діаспорі США хрестоматійно збережена гастрономічна культура.

Схожі публікації

Залишити коментар