Харківські вчені розробили електронний антисептик: Вбиває 99% бактерій

В Україні планують запустити серійне виробництво електронного антисептика – санітайзера IOON, який на основі води і срібла вбиватиме 99% усіх бактерій і вірусів.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Зазначається, що пристрій розробили харківські вчені з Інституту мікробіології й імунології імені Мечникова. Перші партії таких пристроїв почнуть випускати вже в листопаді 2020 року.

«Вдалося домовитися з вітчизняними виробниками, і проєкт буде суто українським. Пластикову частину робитиме одеський завод, а електроніка та кінцеве складання – за Черніговом. Виробництво невеликими партіями почнеться у листопаді. Перша партія буде від 100 до 500 штук – у залежності від того, скільки отримаємо попередніх замовлень, які вже можна робити», – розповідає один з розробників і керівник проекту IOON Андрій Мануйлов.

Ми в конкурсі на 500 000 грн і нам ну дуууже потрібна ваша підримка🤩Лайк, репост і комент маст хев, друзі!

Привіт, ми український стартап IOON – пристрій, що перетворює звичайну воду на санітайзер нового покоління.Нам незрозуміло, чому у 21 сторіччі ми маємо використовувати застарілі хімічні засоби, які:- мають різкий запах🤢;- викликають подразнення та алергію🥵;- створюють безліч пластикових відходів😠;- та закінчуються у найвідповідальніший момент⏳.Саме тому ми створили IOON – девайс, що створює ефективний антисептик без спирту, хімікатів та запаху за секунди.Просто залийте у ioon воду, увімкніть та розпилюйте спрей на будь-яку поверхню!Наша команда два роки розробляла, тестувала та вдосконалювала ioon. За цей час ми провели більше трьохсот мікробіологічних, біохімічних та токсикологічних тестів, щоб бути певними – ioon ефективний та безпечний для людей, тварин та довкілля 🆗.У команді ioon ми поєднали досвід вчених-мікробіологів, інженерів та розробників. Ми прокачались в двох бізнес-інкубаторах, вибороли грошовий приз від Genesis на хакатоні FixtheCrisis та залучили pre-seed грант у 25000$ від Ukrainian Startup Fund. Ці ресурси ми вклали у перетворення лабораторного прототипу у промисловий зразок пристрою. А з підтримкою від ROZETKA та Visa ми зможемо запустити виробництво ioon на українських заводах, з якими вже підписали перші контракти.Це дозволить нам почати продажі ioon в Україні вже восени 2020 року.А ще – production stage стане вагомим аргументом для людей, які будуть підтримувати нашу компанію на Kickstarter.Тож, якщо ти втомився(-лась) від застарілих хімічних санітайзерів та хочеш створювати антисептик просто з води – підтримай нас лайком та репостом, а ще – оформлюй попереднє замовлення на IOON вже сьогодні! П.С. дякуємо:ADUK GmbH за підтримку, допомогу у розробці електроніки та чудові поради!Ukrainian Startup Fund за такий необхідний нам pre-seed грант, на який ми прокачали ioon!#IKT_Electronics – за оперативність й індивідуальний підхід при виготовленні електроніки та цікаву екскурсію заводом :)Vasyl Tymoshchuk та IEB – за крутий дизайн пристрою та якісний промисловий дизайнeō Business Incubators – за те, що прокачали наш стартап, навчили комплексному підходу до бізнесу та створили умови для продуктивного нетворкінгуYEP – нашому першому інкубатору, за те, що відкрили для нас світ стартапів та дали міцну базу для подальшого розвиткуІ всій нашій фейсбучній спільноті! Друзі, ваша підтримка та активність надихає нас найбільше😍#бізнестрамплін #розетка #visa #ioon

Geplaatst door IOON op Donderdag 13 augustus 2020

Вперше про портативний пристрій, який згодом назвали IOON, стало відомо в грудні 2019 року. Його технологія заснована на цільовому синтезі тривалентного срібла AgO+, воно легко реагує з іншими зарядженими частинками. Тривалентний оксид срібла руйнує бактеріальну або вірусну оболонку, порушує обмін речовин і процеси поділу (розмноження) мікробів, нагадує Мануйлов.

Беручись за розробку, вчені прагнули створити такий антисептик, який діяв би дуже швидко і потім просто зникав після розпилення, перетворюючись на воду, не був токсичним, убивав більшість бактерій і до якого бактерії не змогли б адаптуватися.

Запуску виробництва передувала тривала робота впродовж останнього року. Команда стартапу виграла грант у 25000 доларів від Ukrainian Startup Found та отримала менторську підтримку від Polish-Ukrainian Startup Bridge та EO Business Incubator.

«Експерти дуже високо оцінюють наш проект, бо потенціал саме у технології пристрою значний. Перший наш пристрій лабораторний був надрукований на 3D-принтері, і електроніку під нього ми робили самі. Тобто пристрій не мав потрібної стабільності, бо був зібраний вручну. Наприклад, після падіння міг більше не ввімкнутися. Виграний грант ми вклали в удосконалення нашого пристрою під серійне виробництво. Маємо і новий корпус, і електроніку, яку розробили інженери з українського представництва німецької компанії», – пояснив керівник проекту IOON.

На сторінці проекту в Facebook утворилася вже своєрідна фокус-группа. Розробники цікавилися у потенційних покупців думкою і щодо зовнішнього вигляду, і щодо особливостей користування.

«Наприклад, люди цікавилися, як дізнатися, коли в картриджі закінчився ліміт і його треба замінити. Бо ж запаху в рідини ніякого немає – то це ще санітайзер чи вже просто вода? Саме тому створили мобільний додаток із прив’язкою до пристрою», – розповів Мануйлов.

На платформу Kickstarter (сайт фінансування творчих проектів за схемою краудфандингу) розробники виходять із ціною 79 доларів за один санітайзер. Для українського покупця ціну обіцяють нижчу, але наразі вона формується.

Розробники повідомили, що на теперішній стадії пристрій тримає заряд три-чотири дні, якщо його використовувати від восьми до десяти разів на день.

Як повідомлялося, оголошено гранти для жіночих або феміністичних організацій з усього світу.

Схожі публікації

Залишити коментар