Україна не вважає легітимною інавгурацію Лукашенка, яка відбулася у Мінську 23 вересня, та не визнає його повноваження як президента Білорусі.
Про це у своєму твіттері написав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
“З огляду на хід виборчої кампанії у Білорусі та подальші події, сьогоднішня “інавгурація” Олександра Лукашенка не означає його визнання легітимним главою Білоруської держави”, — написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Twitter.
Окремо він наголосив, що така позиція України не є втручанням у внутрішні білоруські справи.
Окрім України, ще 10 країн не визнають Лукашенка легітимним президентом БІлорусі.
Нагадаємо, напередодні у Мінську відбулась секретна інавгурація, на яку запросили обмежене коло осіб – церемонію зазадалегідь не анонсували і не транслювали наживо. Таємна інавгурація спровокувала у Білорусі нову хвилю протестів – тисячі людей вийшли у десятках міст.
Що відомо:
- 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
- Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
- 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом.
- Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася, хоча відповідно до закону її мали б транслювати на державних каналах. Після цього у столиці Білорусі розпочалась чергова хвиля протестів.
- 23 вересня білоруські силовики намагаються придушити нову хвилю протестів у Мінську, яка спалахнула після таємної “інавгурації”Олександра Лукашенка, вони затримують демонстрантів та застосовують проти них водомети.
- Керівники низки країн Європи вже повідомили, що не визнають Лукашенка легітимним президентом.