Конгрес українців Канади рішуче засуджує незаконні вироки російського суду сімом громадянам України

від Стожари

Конгрес українців Канади (КУК) рішуче засуджує неправомірні системні переслідування кримських татар, зокрема засудження сімох громадян України у справі так званої другої бахчисарайської групи “Хізб ут-Тахрір” та вимагає міжнародну спільноту відреагувати та запровадити санкції проти відповідальних російських посадовців.

Про це повідомляється на сайті КУК.

«Драконівські вироки, ухвалені сьогодні російським «судом» проти цих політичних в’язнів, є приниженням справедливості та міжнародно визнаних прав людини. Канада та решта цивілізованого світу мають рішуче відреагувати на системну кампанію терору, що проводить російський окупаційний режим проти кримських татар та всіх, хто виступає проти російської окупації Криму», — заявила національний президент Конґресу українців Канади Олександра Чичій.

“КУК закликає Канаду та міжнародну спільноту рішуче й швидко відреагувати на порушення Росією прав людини та запровадити санкції проти відповідальних за це російських посадовців”, – йдеться у повідомленні.

У КУК наголосили, що “імена російських “слідчих”, “прокурорів”, “суддів” та інші офіційних осіб, відповідальних за ці незаконні затримання, відомі”.

“КУК звертається до уряду Канади із закликом застосовувати “акт Магнітського” більш широко – так, як його було задумано, – для притягнення до відповідальності російських посадовців за порушення ними прав людини українських бранців, незаконно утримуваних у Росії, а також для накладення санкцій на порушників релігійних та культурних прав кримських татар”, – зазначили в Конгресі українців Канади.

Раніше Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через неправомірне рішення російського суду щодо вироку сімом громадянам України. Відомство закликало світову спільноту відреагувати на черговий «ганебний» вчинок РФ.

Нагадаємо, 16 вересня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок вісьмом фігурантам «справи про так званий тероризм» (друга бахчисарайська справа). Марлена Асанова, Мемета Бєлялова, Тимура Ібрагімова, Сервера Зекір’яєва, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва і Едема Смаїлова сумарно засудили до 110 років ув’язнення у колонії суворого режиму. Так, російський суд призначив Марлену Асанову 19 років ув’язнення, Мемету Бєлялову — 18 років, Тимуру Ібрагімову — 17 років. Їх визнали винними нібито в організації забороненої в РФ організації («Хізб ут-Тахрір»). Іншим фігурантам призначили такі терміни: Серверу Зекір’яєву — 13 років, Серверу Мустафаєву — 14 років, Сейрану Салієву — 16 років, Едему Смаїлову — 13 років. Їх суд РФ визнав винними нібито в участі у забороненій в РФ організації («Хізб ут-Тахрір»). Ще одного фігуранта цієї «справи» — Ернеса Аметова — визнали невинним та звільнили в залі засідання.

Схожі публікації

Залишити коментар