Кінець українізації 20-х: Чому Миколу Скрипника обожнював Ленін і ненавидів Сталін

Микола Олексійович Скрипник — український радянський партійний і державний діяч. Після лютневої революції працював у більшовицьких організаціях Петрограда. З грудня 1917 року спочатку був народним секретарем у справах праці в Україні, з березня 1918 — головою Народного секретаріату (першого українського радянського уряду), одним з організаторів КП(б)У, боровся за встановлення радянської влади в Україні.

Як почалася та чим закінчилася українізація 100 років тому і чому застрелився нарком освіти УСРР Микола Скрипник, про це йдеться в передачі 5 каналу “Машина часу”.

З 1921 року Скрипник був на відповідальних посадах в Українській СРР: очолював з 7 березня 1927 року по 7 липня 1933 року Народний комісаріат освіти УСРР; 14 липня 1921 року член колегії ВУЧК, заступника начвідділу по боротьбі з контрреволюцією Миколу Скрипника призначено наркомом внутрішніх справ УСРР. Він був активним провідником українізації Української СРР. Покінчив життя самогубством у році 1933 році у віці 61 рік.

Його обожнював Ленін і ненавидів Сталін. З одного боку він очолював наступ Радянської Росії на Україну, з іншого отримав тавро українського націоналіста. Таким двоїстим був український Дон-Кіхот Микола Скрипник.

Як повідомлялося, історик розповів про особливості другої хвилі «великої» українізації за часів СССР.

Схожі публікації

Залишити коментар